Acer laptop RAM frekansı normalden düşük

erencifci

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Herkese iyi günler. Acer Aspire A515-41G T123 model laptop kullanmaktayım. Laptop anakartında bir adet RAM slotu bulunmakta ve o slotta Adata 8 GB DDR4 2133 MHz RAM takılı. Fakat görev yöneticisi ve CPU-Z programından baktığımda RAM'in 933 MHz de çalıştığını gördüm. RAM frekansını yükseltmek için biraz araştırma yaptım çoğu kişi BIOS üzerinden birkaç ayar yapılmasını söylüyor fakat benim BIOS'um bomboş, RAM frekansı ile ilgili bir tane bile ayar yok ve BIOS sürümüm güncel. Sözde 8 GB RAM var fakat tarayıcıda bile gezerken yoğun bir kasma söz konusu. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    65,3 KB · Görüntüleme: 96
  • Adsız.png
    Adsız.png
    95,2 KB · Görüntüleme: 75
  • 2.png
    2.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 89
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu videoya göz atabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tek kanal RAM' ler yarı hızında gözükür. Ama sizde görev yöneticisinde de düşük gözükmüş.
Hocam ben ne anladım o zaman firma tek kanal desteği olan bir anakart ile piyasaya sunmuş bir tane ram takma şansım var hep böyle 900 MHz de mi çalışacak bu
Bu videoya göz atabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bios kısmını belirtmiştim hocam herhangi bir ayar yok

Geliyor fakat ram ile ilgili bir bölüm yok sadece boot ayarı vs. onlar var.
Görsel paylaşır mısınız?
İnternette gördüğüm üzere Acer laptoplarda 'F2' tuşu ile BIOS'a giriliyormuş. Laptop'un açma tuşuna bastıktan sonra sürekli F2'ye basın.
Videodaki gibi bir ekran geliyor mu?

Hocam bende de böyle görünüyor her yerde. Acer Aspire 3 A315-23 modelini kullanıyorum. Oyunlara girdiğim zaman normal frekansında çalışıyor. Sadece programlarda böyle gösteriyor.

Görsel paylaşır mısınız?
İnternette gördüğüm üzere Acer laptoplarda 'F2' tuşu ile BIOS'a giriliyormuş. Laptop'un açma tuşuna bastıktan sonra sürekli F2'ye basın.
Videodaki gibi bir ekran geliyor mu?
111 - Hızlı Resim buyurun hocam kendinizde bakın
Hocam bende de böyle görünüyor her yerde. Acer Aspire 3 A315-23 modelini kullanıyorum. Oyunlara girdiğim zaman normal frekansında çalışıyor. Sadece programlarda böyle gösteriyor.
Valla ben oyun kısmını geçtim sadece youtube'da falan takılmak istiyorum fakat o bile bana eziyet gibi geliyor bugün bu frekans mevzusunu farkettim acaba o yüzden mi yavaş bu laptop

Tek kanal RAM' ler yarı hızında gözükür. Ama sizde görev yöneticisinde de düşük gözükmüş.
Tek slot 2400mhz ram kullanıyorum 2400 görünüyor alakası olduğunu düşünmüyorum.
Arkadaşlar BIOS u açmakta problem var demiyor BIOSTA ram frekansının ayarının olduğu bi kısmın olmadığını söylüyor. Anakart üzerinde tek ram slotu var ve bıos a girme konusunda bir sorunu yok arkadaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı