Acer laptop şarj cihazı bozuldu

Yüksek frekans ile çalışmıyoruz. Örgülü kablo değil bu. Üstelik 2 tane kablo söküp yerine 2 tane kablo lehimleyecek. Ben bunu bozarım yapamam derseniz sizi gelen geçen kucaklar.

Dostum senin BİM'den aldığın 10 liralık USB kablosu değil bu şarj kablosu, kaç kez açıp baktın? Yapsın da evi yaksın arkadaş.

Yapman gereken adaptörü açıp şu 2 kabloyu lehimlemek. Bunu yapamıyorsa gitsin başkasına 150 TL'ye yaptırsın.
Alacağı da bu şekilde bir kablo. Ben bilgisaycıdan 15 TL'ye alıp yapmıştım.
Hayatında kaç kere yaptın kısmına gelirsek de maksimum 4 5 defa yapmışımdır çünkü sürekli kablo değiştirmeye ihtiyacım yok.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-08-19 at 17.06.04.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-19 at 17.06.04.jpeg
    58,9 KB · Görüntüleme: 17
Yapman gereken adaptörü açıp şu 2 kabloyu lehimlemek. Bunu yapamıyorsa gitsin başkasına 150 TL'ye yaptırsın.
Alacağı da bu şekilde bir kablo. Ben bilgisaycıdan 15 TL'ye alıp yapmıştım.
Hayatında kaç kere yaptın kısmına gelirsek de maksimum 4 5 defa yapmışımdır çünkü sürekli kablo değiştirmeye ihtiyacım yok.
150 TL değil de elektronikçiler 25-30 lira alırlar eğer kabloyu getirirsen, kolay bir işlem.

Şarj kablosunu hallettim ama bu sefer de laptop "Şarj %0, prize takılı dolmuyor" diyor, iki şarjla denedim aynı. Tamirci batarya ölmüş diyor ama şarj cihazı bozulmadan önce bir sıkıntı yoktu, sanırım pili %0'a getirmemek lazımmış. 600'e yeni batarya takarım diyor, sizce sıkıntı batarya ile mi ilgili?

Şarj kablosunu hallettim ama bu sefer de laptop "şarj %0, prize takılı dolmuyor" diyor, iki şarjla denedim aynı. Tamirci batarya ölmüş diyor ama şarj cihazı bozulmadan önce bir sıkıntı yoktu, sanırım pili %0'a getirmemek lazımmış. 600'e yeni batarya takarım diyor, sizce sıkıntı batarya ile mi ilgili?

Oradan oraya, seni dolandırıyor bence adam. Adaptörü yan sanayi ürünle dene eğer çözülürse alırsın. Zaten öyle çok fazla voltaj gelirse laptopun şarj devresi bozulur batarya patlamaz koruma var.

Geri
Yukarı