Acer laptopu garantiye gönderirken bakım ücreti veya kargo ücreti alırlar mı?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Acer Nitro5 laptopum ısındığından garantiye göndereceğim. 1.5 yıllık cihaz. Termal macun ve fan temizliği yaptıracağım için bakım ücreti alırlar mı veya kargo ücreti alırlar mı? Maksimum 20 günde geleceğini dendi. Yaptıranlar varsa kaç günde geldi?

Acer Nitro5 laptopum ısındığından garantiye göndereceğim. 1.5 yıllık cihaz. Termal macun ve fan temizliği yaptıracağım için bakım ücreti alırlar mı veya kargo ücreti alırlar mı? Maksimum 20 günde geleceğini dendi. Yaptıranlar varsa kaç günde geldi?
Garanti kapsamında ise bu bakımlara 1 kuruş ödemezsiniz arkadaşımda Vatan bilgisayardan aldığı Nitro 5 cihazını servise vermişti ısınma sorunu var diye fan temizliği + termal macun + yazılımsal problemleri giderdiler hiç para ödemedi.

Sorunu yaz, çözümü yazma. Sorun belirtirsen tamir, çözüm belirtirsen bakım olur.

Ben RAM ekletmek için Acer servise e-posta atmıştım (Aralık 2019). Böyle yanıt gelmişti:

Değerli Müşterimiz,

Belirtmeiş olduğunız gibi ram alıp ilettiğinizde işlemler ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Yetkili servis adres bilgilerimiz ve gönderim konusunda izleyeceğiniz önemli adımlar aşağıdaki gibidir.
SMS Infocomm Teknoloji Servisi LTD.ŞTİ.
Altınşehir Mah.Alemdağ Cad.No:704/1B Ümraniye/İSTANBUL

DİKKAT;
1. Ürün gönderimlerinizde UPS,Yurtiçi,PTT, veya Sürat kargoyu tercih etmenizi önermekteyiz.Aras ve MNG kargo ile gelen ürünler servisimiz tarafından teslim alınmamaktadır.
2. Kargo gönderimlerinizde,kargo ücretini ödeyerek göndermenizi rica ederiz.Dönüş ücreti servis tarafından karşılanmaktadır.
3. Eğer ürününüzde kullanıcı kaynaklı kırık veya hasar var ise ve fiyat almak için gönderim sağlıyor iseniz;lütfen ürün içerisinde durumu belirtmenizi rica ederiz.(ÖRN:”Ekranı kırıktır,fiyat teklifi almak istiyorum” gibi..)
4. Ürün içerisindeki önemli verilerinizin yedeğini almanız gerekmektedir,aksi halde yetkili servis tarafından herhangi bir yedekleme işlemi yapılmamaktadır ve verileriniz silinebilinmektedir.
5. Garantisi olmayan veya biten ürünler için KDV dahil 100 TL arıza tespit ücreti yetkili servis tarafından talep edilmektedir.

2. maddede gidiş kargosunun bizden olacağını ve gelişin servis tarafından karşılanacağı yazılmış.

Dostum laptop geldikten sonra bir sorun oldu mu? Ben de göndersem mi diye düşünüyorum ama biraz tedirginim.

Dostum laptop geldikten sonra bir sorun oldu mu? Ben de göndersem mi diye düşünüyorum ama biraz tedirginim.
Göndermeye hiç uğraşmadık tandığımız bir yakına yaptırdık laptopun bakım aralığı 6 ay da bir olduğu için ve gerçekten laptop ısınıyordu bende işlemci fanını oyunlara girerken max da çalıştırıyordum bu da işlemci fanlarının çürüyüp kopmasına neden oldu :D Fanın yaprakları çünkü plastik olduğundan ısı veriyor o da eritiyor 90-91 derecelerde oynuyordum şuanda işlemci fanının 10 tane yaprağı falan iş görüyor düşük grafikli oyunlar oynuyorum tek (Laptop 2 yıla dayandı)

Geri
Yukarı