Acer MX330 1035G1 laptopta anlık takılmalar oluyor

• Konuyu başlatan uuua
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 65
  • Görüntüleme 2B
Benim yeni laptopumda da aynı işlemci ve ekran kartı var, bende de arada küçük takılmalar giriyor konuyu takipteyim.
dostum şunu dene güç seçeneklerine gir,Plan ayarlarını değiştir,Gelişmiş güç ayarlarını değiştir,Işlemci güç yönetimi,Sonra ise en düşük işlemci durumunu ikisinide %95 yap Sonra soğutma ilkesini ikisinide etkin yap yoksa ısınmaktan bilgisiyarına bir şey olabilir sonra en yüksek işlemci durumunu ikisinide %99 yap ben böyle yaptım bir süre boyunca oyunlar kasmadı bir dene istersen
İşlemcinin frekans değerini de ekrana verir misin genelde o kısımda düşüş olur
şöyle bir şey yakaladım ama

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    17,1 KB · Görüntüleme: 17
dostum şunu dene güç seçeneklerine gir,Plan ayarlarını değiştir,Gelişmiş güç ayarlarını değiştir,Işlemci güç yönetimi,Sonra ise en düşük işlemci durumunu ikisinide %95 yap Sonra soğutma ilkesini ikisinide etkin yap yoksa ısınmaktan bilgisiyarına bir şey olabilir sonra en yüksek işlemci durumunu ikisinide %99 yap ben böyle yaptım bir süre boyunca oyunlar kasmadı bir dene istersen

O yukarıda bahsetttiğiniz ayar Turbo Boost kapatıyor. Haberiniz olsun. İşlemciye verdiğiniz fiyatın yarısını boşa geçiriyorsunuz.

Zaten soğutma ilkesinin ikisi de etkin. Ayrıca o ayarı yaptığımda takılmaların yok denecek kadar azalacağını ben de biliyorum ama yapmama sebebim laptopum oyuncu laptopu değil tek fanla soğuyor, altına bir soğutucu alacağım zaman yapmayı düşünüyorum ama.

Dostum şunu dene güç seçeneklerine gir, Plan ayarlarını değiştir, Gelişmiş güç ayarlarını değiştir, Işlemci güç yönetimi, Sonra ise en düşük işlemci durumunu ikisini de %95 yap Sonra soğutma ilkesini ikisini de etkin yap yoksa ısınmaktan bilgisiyarına bir şey olabilir sonra en yüksek işlemci durumunu ikisini de %99 yap ben böyle yaptım bir süre boyunca oyunlar kasmadı bir dene istersen

Şöyle bir şey yakaladım ama

Bellek hızları biraz dengesiz görünüyor bilmiyorum belki Alt Tab yaptığından kaynaklı olabilir ama genelde drop girmeler de işlemci ısınır ve frekans düşer

Zaten soğutma ilkesinin ikisi de etkin. Ayrıca o ayarı yaptığımda takılmaların yok denecek kadar azalacağını ben de biliyorum ama yapmama sebebim laptopum oyuncu laptopu değil tek fanla soğuyor, altına bir soğutucu alacağım zaman yapmayı düşünüyorum ama.
ben altına aldım soğutucu ama güzel çıkmadı ya
Bellek hızları biraz dengesiz görünüyor bilmiyorum belki Alt Tab yaptığından kaynaklı olabilir ama genelde drop girmeler de işlemci ısınır ve frekans düşer
hiç alt tab atmadım oyundan cıktıktan sonra baktım

O yukarıda bahsetttiğiniz ayar Turbo Boost kapatıyor. Haberiniz olsun. İşlemciye verdiğiniz fiyatın yarısını boşa geçiriyorsunuz.
Ben o ayarı yapmıştım bir program üzerinden işlemciyi %95'lere çekip Turbo Boost'u aktif etmiştim.
ben altına aldım soğutucu ama güzel çıkmadı ya

hiç alt tab atmadım oyundan cıktıktan sonra baktım
Soğutucu olarak ben Rampage Tornado düşünüyoum, fanları laptopumun tam ızgarasının üstüne geliyor.

Ben o ayarı yapmıştım bir program üzerinden işlemciyi %95'lere çekip Turbo Boost'u aktif etmiştim.

Soğutucu olarak ben Rampage Tornado düşünüyoum, fanları laptopumun tam ızgarasının üstüne geliyor.
benim laptopmun fanları sol üst köşede gibi bana olur mu o soğutucu?

benim laptopmun fanları sol üst köşede gibi bana olur mu o soğutucu?
Yok olmaz ama olacak bir model biliyorum.

Bunlar muhtemelen olur hocam.
İkisi de kalitelidir. (Ama ben olsam rampage olanını seçerdim)

Yok olmaz ama olacak bir model biliyorum.

Bunlar muhtemelen olur hocam.
İkisi de kalitelidir.
üsteki çok güzelmiş dönüş hızı güzelmidir?

Geri
Yukarı