Acer Nitro 5 4600H vs Lenovo Ideapad Gaming 3

nasbedrettin

Kilopat
Daha fazla  
8.000 TL bandında iki laptop karşıma çıktı ve ikisi arasında sıkışıp kaldım.
İlk model Acer Nitro 5 4600H 16 GB 1650 Ti 60Hz modeli.
İkinci model Lenovo Ideapad Gaming 3 i5 10300H 16 GB 1650 Ti 120Hz modeli.
Dostlar bu iki cihaz arasında kaldım. Coil whine sorununu vs bir köşeye koyacak olsak hangi cihazı önerirsiniz. AMD Ryzen 5 4600H'ın i5 10300H'dan önde olduğunu biliyorum ama cihazın ekran tazeleme hızı 60Hz. Bu kafamı çok karıştırıyor. Monitöre bağlayıp oyna gibi seçenekler sunmadan bir öneri yapın lütfen.
Bir yandan işlemci konusunda iyi olan bir cihaz diğer yandan ekranı çok daha iyi olan bir cihaz. 60 Hz ile 120Hz farkı çok bariz belli. Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bu modeli almak istiyorum ama bu bilgiye nereden ulaştınız? İncelemede %51 sRGB diyor. %72 NTSC ise %99 sRGB'ye yakın diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin. (60Hz model için konuşuyorum.)
Evet şimdi baktım da değilmiş. Epey yanlış yazmış. Gerçi bu 144 Hz olan model. 60 Hz ile ilgili bir bilgi bulamadım.

8.000 TL bandında iki laptop karşıma çıktı ve ikisi arasında sıkışıp kaldım.
İlk model Acer Nitro 5 4600H 16 GB 1650 Ti 60Hz modeli.
İkinci model Lenovo Ideapad Gaming 3 i5 10300H 16 GB 1650 Ti 120Hz modeli.
Dostlar bu iki cihaz arasında kaldım. Coil whine sorununu vs bir köşeye koyacak olsak hangi cihazı önerirsiniz. AMD Ryzen 5 4600H'ın i5 10300H'dan önde olduğunu biliyorum ama cihazın ekran tazeleme hızı 60Hz. Bu kafamı çok karıştırıyor. Monitöre bağlayıp oyna gibi seçenekler sunmadan bir öneri yapın lütfen.
Bir yandan işlemci konusunda iyi olan bir cihaz diğer yandan ekranı çok daha iyi olan bir cihaz. 60 Hz ile 120Hz farkı çok bariz belli. Ne önerirsiniz?
İncelemelere göre renk gamı ikisinin arasında fark yok denecek kadar az, oyun konusunda detaylı bir inceleme bulamadım ama iki işlemci arasında 3-5 FPS olur diye düşünüyorum. Soğutma açısından ise bence Nitro biraz daha önde. Seçiminizi 120Hz veya oyunlarda 3-5 FPS ve biraz daha iyi soğutma arasında yapacaksınız. Render falan yapacaksanız zaten Acer.

Sadece 120hz olması benim kafamı karıştırıyor. Fps değerleri çok da umurumda değil çok düşük bir sistemden geçeceğim orta ayarlar bile beni götürür ama 120hz tadı çok ayrı diye duydum merak ediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı