Acer Nitro 5 alınır mı?

Kadir_x

Decapat
Acer Nitro 5 serisinden bir laptop buldum ama bazı yerlerde kronik sııntılı falan dediklerini gördüm
i5-11400h, 3050 Ti, 16RAM, 512 GB SSD 16k TL.
Bu fiyata önerebileceginiz farklı marka model var mıdır? Yoksa bunu alınır mı? Bana bir sorun yaşatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro 5 serisinden bir laptop buldum ama bazı yerlerde kronik sııntılı falan dediklerini gördüm.
i5-11400h, 3050 Ti, 16RAM, 512 GB SSD 16k TL.
Bu fiyata önerebileceginiz farklı marka model var mıdır? Yoksa bunu alınır mı? Bana bir sorun yaşatır mı?

Acer önermiyorum.

Kronik sorununu acıklayinda bilelim o zaman. Bunu alıp DDR5 RAM eklemeside yapabilirsin https://www.akakce.com/laptop-noteb...-freedos-gaming-laptop-fiyati,1942411019.html

Bu çok ısınan bir model diğerlerine nazaran, ölü piksel, siyah ekran,wifi kopması gibi falan tabii bunların hepsi sana çıkacak diye bir şey yok ama sen yine de laptopu ne için alacağını iyi düşün çünkü bu laptopta RTX 3050(Ti) var 4 GB VRAM günümüz için yetersiz.

Bu çok ısınan bir model diğerlerine nazaran, ölü piksel, siyah ekran, Wi-Fi kopması gibi falan tabii bunların hepsi sana çıkacak diye bir şey yok ama sen yine de laptopu ne için alacağını iyi düşün çünkü bu laptopta RTX 3050(Ti) var 4 GB VRAM günümüz için yetersiz.

4 GB VRAM 3050 Ti için yetersiz falan değil Ultra'da oyun oynarsan tabii yetersiz gelir 3050 Ti ultrada oyun oynanmak için üretilen bir kart değil ve hadi yiyelim bu gerçek onun yerine 1650 mi alacağız 3060'lı modellerin uçtuğu şu dönemde.
Söylediğin sorunlarda her laptopa şansa bağlı olur sırf acer’e bağlayamazsın ısınma dışında nitro 5 modelleri 2020’den beri soğutmada başarılı 2019 ve öncesi modeller kötüydü ama 2020’den sonra geliştirdiler kendilerini 10300h gibi ısınan işlemciler ile birlikte bile çok sorun çıkarmıyor soğutmada ki 12. Nesil işlemcili modeller baya geliştirdi soğutmada kendilerini mux eklendi ekran kartları max-p oldu soğutmasına bakmanı öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4 GB VRAM 3050 Ti için yetersiz falan değil Ultra'da oyun oynarsan tabii yetersiz gelir 3050 Ti ultrada oyun oynanmak için üretilen bir kart değil ve hadi yiyelim bu gerçek onun yerine 1650 mi alacağız 3060'lı modellerin uçtuğu şu dönemde.
Söylediğin sorunlarda her laptopa şansa bağlı olur sırf Acer'e bağlayamazsın ısınma dışında Nitro 5 modelleri 2020'den beri soğutmada başarılı 2019 ve öncesi modeller kötüydü ama 2020'den sonra geliştirdiler kendilerini 10300H gibi ısınan işlemciler ile birlikte bile çok sorun çıkarmıyor soğutmada ki 12. nesil işlemcili modeller bayağı geliştirdi soğutmada kendilerini MUX eklendi ekran kartları Max-P oldu soğutmasına bakmanı öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam 1660 Ti Valhalla'da 30-40 FPS alırken 3050 Ti 10-20 de can çekişiyor hatta size şu videoyu atayim. 2 yıl sonra yetmeyecek

Yav Allah aşkına can çekişme sebebi ne? VRAM kart onun dışında teknolojisiyle vs 1660 Ti'den iyi mi iyi. @messinicocugu da dediği gibi Ultra kartı değil zaten VRAM'e takılman çoğunlukla olası değil. Ekstra olarak bu kartın mobil tarafta alternatifide yok bütçe olmadığı sürece.

Yeni konular

Geri
Yukarı