Acer Nitro 5 AN515-42 90 derece oluyor

4600H için ideal değerlerde olduğunu biliyorum, piyasa da bu işlemciyi 85C° aşağı tutabilecek başka bir markada yok, bunu da biliyorum.
@scopeeee Dediği gibi markacılığa da karşıyım.
En uygun fiyatlı üründen yanayım her zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:
@scopeeee Hocam ısınma sorunu olsaydı eski modelleri gibi almazdım ben özellikle o kadar video ve forumları gezerek araştırdım kronik sorunu var mı diye. Asus markanın geçen senenin 10. Nesil Intel işlemci modelleri olan Tuf serisi ısınma sorunu vardı kronik. Hem işlemci etken ediyor hem de yeni kasalarda şikayete göre iyileştirme yapıyorlar. Ben burada markacılık yapmıyorum ve karşıyım. Kullanmış olduğum model serinse ve araştırmalarda hep böyle okuyunca yeni kasa ile karıştırmayın söyledim. Eski Monster Tulpar serisi ısınmalıydı yeni Monster Tulpar MSI kasası kullanıyor ısınma sorunu kroniği de yok yeni kasasında.

@Alfa Prime Ben henüz o dereceleri görmediğim için biliyorum. En yüksek CS:GO'da gördüm 76 derece oyunda, Witcher 3 ve Forza Horizon 4 oyunlarda 70 derece üstüne çıkmadı kolay kolay işlemci ve GPU 60 derece üstünü de oyunlarda henüz görmedim. Witcher 3'de şehir içinde CPU ağır yükleniyor çizim yaparken bile o dereceleri görmedim. Bakalım başka oyunlar deneyince geçerse yazarım ama gördüğüm kadarıyla Acer bu kasası kadar bu işlemciyi serin çalıştıran yok bu sayede GPU serin çalışıyor.

Ben henüz o dereceleri görmediğim için biliyorum. En yüksek CS:GO'da gördüm 76 derece oyunda, Witcher 3 ve Forza Horizon 4 oyunlarda 70 derece üstüne çıkmadı kolay kolay işlemci ve GPU 60 derece üstünü de oyunlarda henüz görmedim. Witcher 3'de şehir için CPU ağır yükleniyor çizim yaparken bile o dereceleri görmedim. Bakalım başka oyunlar deneyince geçerse yazarım ama gördüğüm kadarıyla Acer bu kasası kadar bu işlemciyi serin çalıştıran yok bu sayede GPU serin çalışıyor.

CS:GO'da Max 82C° görüyorum, Witcher 3 ilk aldığım zamanlarda oynamıştım, tam yaz sıcağı zammında 68C° ila 72 C° arası bir değer alıyordum.
1 yıl oldu alalı ve 10 derece yükseldi diyebilirim değerler.

Acer hocam normaldir.

Neresi normal? Bende Acer kullanıyorum hiç o sıcaklığa çıkmadı. Ekran kartını mininge soksam 70 dereceye zor geliyor. Lütfen genelleme yapmayın. Size ürün kötü geldiyse bende böyle oldu diyebilirsiniz ama siz gelip burada birinin sorununa yardımcı olmak yerine Acer hocam normaldir yazıyorsunuz.

Neresi normal? Bende Acer kullanıyorum hiç o sıcaklığa çıkmadı. Ekran kartını mininge soksam 70 dereceye zor geliyor. Lütfen genelleme yapmayın. Size ürün kötü geldiyse bende böyle oldu diyebilirsiniz ama siz gelip burada birinin sorununa yardımcı olmak yerine Acer hocam normaldir yazıyorsunuz.

Siz de arkadaşa yardımcı olmak yerine bana cevap yazmışsınız. Buyurun yardımcı olun o zaman. :) Ayrıca kurallar dahilinde istediğim yere istediğim şeyi yazarım.

Geri
Yukarı