Acer Nitro-5 AN515 -42 sürekli ani FPS düşüşleri

Emrhnbzkrt

Decapat
Merhabalar. Başlıkta belirttiğim notebooka sahibim oyunlarda sürekli FPS düşmesi yiyorum harici ekran kartı ve birleşik ekran kartı bütün sürücüleri güncel durumda. Ben harici ekran kartını oyunlarda kullandığını düşünmüyorum. Yardımcı olabilecek varsa minnettar kalırım. Yoksa bilgisayarı değiştireceğim :(

İşlemci- AMD Ryzen-7 2700'u

Harici ekran kartı RX560X.

RAM 16 GB

Ek olarak oyunlarda CPU kullanımı 90'lara kadar çıkarken GPU 10 15 oluyor. Ve CPU sıçaklığı çok yüksek oluyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    81,2 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Başlıkta belirttiğim notebooka sahibim oyunlarda sürekli FPS düşmesi yiyorum harici ekran kartı ve birleşik ekran kartı bütün sürücüleri güncel durumda. Ben harici ekran kartını oyunlarda kullandığını düşünmüyorum. Yardımcı olabilecek varsa minnettar kalırım. Yoksa bilgisayarı değiştireceğim :(

İşlemci- AMD Ryzen-7 2700'u

Harici ekran kartı RX560X.

RAM 16 GB

Ek olarak oyunlarda CPU kullanımı 90'lara kadar çıkarken GPU 10 15 oluyor. Ve CPU sıçaklığı çok yüksek oluyor.
"Msi Afterbuner" veya "FPS monitör" yazılımlarını kullanarak oyundaki frekans değerlerini paylaşın.
Afterburner deneyiminiz yok ise Fps monitör kullanmak daha kolay olacaktır.

Buyrun hocam.
Bugün tekrar oyundayken bununla karşılaştım

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    241,6 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    241,6 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    131,4 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Valorant için GPU kullanımı pek etken değildir.
GTX 1650 kullanıyorum 1080P Low ayarlarda 170 FPS ve GPU %38 civarında dolaşıyor.
Ama sizin cihazda görebildiğim tek sorun, CPU Turbo frekansına yaklaşamamış olması.
Cihazınız resimlerde Temel frekansta çalışıyor, halbuki 3.8 GHz'e kadar çıkabilmesi gerekir.
Bunun genelde iki çözümü olur.
-Güç yönetiminden yüksek performans seçmek.
-İşlemci Watt sınırını arttırmak.
Birinci seçenek işinize yaramazsa Firmanın ayarladığı düşük Watt değerini, Ryzen Controller yazılımı ile daha yüksek değere ayarlamak.
Ryzen controller ile watt değerlerinizi 25 watt civarına ayarlayın.
Veya yapmadan önce program içerisinden birkaç görsel atın ona göre bi değer düşünürüz.

Geri
Yukarı