Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-43-Nitro sense uygulamasında ayarlar seçilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yavuzhan3455

Centipat
Daha fazla  
İyi günler,
Acer Nitro 5 AN515-43 Laptop'unu aldım freedom olarak geldiği için bende Windows Pro 64 Bit kurdum. Fakat bilgisayara Nitro sense uygulamasını kurup açıyorum görseldeki gibi genel, oyun FPS, film GB. Şeyleri seçemiyorum. Sadece müzikte kalıyor bunun sebebi nedir acaba? Tekrar kurdum sildim ama düzelmedi sizce sorun ne olabilir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-10-22 150015.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-10-22 150015.jpg
    40,6 KB · Görüntüleme: 410
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sürücülerden Realtek driver ve Realtek Console uygulamasını kaldırın.

Adsız.png

Adsız3.png

Acer Resmi sayfasından DTS sürücülerini ve Realtek sürücüsünü indirip kurunuz.
İlk önce Realtek Audio sürücüsü sonra Realtek Console sürücüsünü kurunuz.
DTS: Unbound sonra DTS: Ultra sürücüsünü kurunuz. Zaten bende kurulu demeyin siz dediğim şekilde kurunuz.

Ekran Alıntıs 5.PNG

Ekran Alıntısı6.PNG

Adsız.png

Adsız3.png

Acer Resmi sayfasından DTS sürücülerini ve Realtek sürücüsünü indirip kurunuz.
DTS: Unbound sonra DTS: Ultra sürücüsünü kurunuz. Zaten bende kurulu demeyin siz dediğim şekilde kurunuz.

Ekran Alıntıs 5.PNG

Ekran Alıntısı6.PNG

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    515,5 KB · Görüntüleme: 185
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    878,2 KB · Görüntüleme: 150
Son düzenleme:
Çözüm
Sürücülerden Realtek driver ve Realtek Console uygulamasını kaldırın.Eki Görüntüle 1195278Eki Görüntüle 1195279
Acer resmi sayfasındanEki Görüntüle 1195280veEki Görüntüle 1195283sürücüleri kurunuz zaten bende kurulu demeyin siz dediğim şekilde kurunuz.

En son buna benzer bir şey yaptıktan sonra Windows'umu değiştirme kararı aldım maalesef. Bir daha ses ayarlarıyla oynamak istemiyorum.

Yani boşuna yapmışlar 😂 bunun illaki bir sorunu vardır ya işletim sistemi ile alakalı mı acaba?

Genel bir sorun bu bence de boşuna yapmışlar bozuk bir şey.

En son buna benzer bir şey yaptıktan sonra Windows'umu değiştirme kararı aldım maalesef. Bir daha ses ayarlarıyla oynamak istemiyorum.

Genel bir sorun bu bence de boşuna yapmışlar bozuk bir şey.

Sen kaybedersin dostum, ücret verdiğini bir donanımı kullanamayacaksın. Ben ise CS:GO'da çok güzel ses kasıyorum.

Sen kaybedersin dostum, ücret verdiğini bir donanımı kullanamayacaksın. Ben ise CS:GO'da çok güzel ses kasıyorum.

Hocam ondan değil şimdi Realtek bile kurulu değil bilgisayarda ve DTS kurulu ama çalışmıyor oda. Sonra ben Realtek'i silip yüklüyecekdim hatırlamıyorum hangi sebepden dolayı galiba seçenekler yoktu onun için silip yükleyecektim ve bir daha ses gelmedi. Windows 11e geçince düzeldi. Diyeceksiniz ne alaka Windows sürümü ile bir kişiye anlatmıştım durumu ve Windows'u değiştir demişti. Şimdi tekrardan aynı işlemeri yapıp yeniden bozmak istemiyorum.

Eki Görüntüle 1195278

Eki Görüntüle 1195279

Acer resmi sayfasından DTS sürücülerini ve Realtek sürücüsünü indirip kurunuz.

Eki Görüntüle 1195280

Eki Görüntüle 1195283

Hocam şöyle bir bilgi vereyim sizin söylediğiniz sürücüler benim laptop modeli ile uyuşmuyor yineden inidirp kurunmu diyorsunuz.

Eki Görüntüle 1195278

Eki Görüntüle 1195279

Acer resmi sayfasından DTS sürücülerini ve Realtek sürücüsünü indirip kurunuz.

Eki Görüntüle 1195280

Eki Görüntüle 1195283

Evet çözüm buymuş teşekkür ederim önce sistemin kendi kurduğu Realtek'leri kaldırdım sonra Acer'in sitesindeki sürücüleri kurdum ve şu an çalışıyor. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı