Acer Nitro 5 AN515-43-R7KR Vega 8'i kaldırma

Oğuz Arda

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba Acer Nitro 5 AN515-43-R7KR model bir bilgisayarım var. Fakat AMD Vega 8 raminden 2 GB alıyor. Kullanılabilir 6 GB kalıyor ve bu da donmalara yol açıyor. Cihazda zaten RX560 var, neden Vega 8 2 GB alıyor anlamadım. Vega 8'i tamamen iptal edip sadece RX560'ı kullandırtabilir miyiz, hem 2 GB almaz RAM'den?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Acer Nitro 5 AN515-43-R7KR model bir bilgisayarım var. Fakat AMD Vega 8 raminden 2 GB alıyor. Kullanılabilir 6 GB kalıyor ve bu da donmalara yol açıyor. Cihazda zaten RX560 var, neden Vega 8 2 GB alıyor anlamadım. Vega 8'i tamamen iptal edip sadece RX560'ı kullandırtabilir miyiz, hem 2 GB almaz RAM'den?
Vega kullanma sebebi oyun oynamadığın zamanlarda şarj süresini uzatmak için. 8GB tek slotmu çift slotmu bilmiyorum fakat tek slot ise ikinci slotu almanı öneririm. Amd işlemciler çift kanalda çok daha performanslı ve güzel çalışıyor.

8 Alırsan çok pişman olursun eğer 8 GB RAM'li alırsan GTA 5 falan hayal olur

Sorun değil 2. RAM Slotu boştu internetteki bilgiye göre 300 350 TL gibi bir maliyetle bir tane daha 8 GB RAM ekleyebilirim.
Onun dışında bir sıkıntısı yoksa benim için sorun değil.
Bu arada RAM takmak için bilgisayarı açarsak garantisi bozulur mu onun hakkında bir bilgi görmedim.

Sorun değil 2. RAM Slotu boştu internetteki bilgiye göre 300 350 TL gibi bir maliyetle bir tane daha 8 GB RAM ekleyebilirim.
Onun dışında bir sıkıntısı yoksa benim için sorun değil.
Bu arada RAM takmak için bilgisayarı açarsak garantisi bozulur mu onun hakkında bir bilgi görmedim.
evet sordum ben kendiimiz açarsak garanti bozuluyor

Geri
Yukarı