Acer Nitro 5 AN515-43'ün CPU frekansı 0.40 GHz'e sabitleniyor

Cefun17

Decapat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba oyun oynarken laptop frekansını 0.40 GHz'e sabitliyor oyunda drop ve aşırı FPS düşmesi yaşıyorum. Nasıl çözebilirim? Sıcaklıklar ortalam 90 derece civarı oluyor.

Laptop: Acer Nitro 5 AN515-43 Ryzen 5 3550H ve RX560X.

Dosya Ekleri

• sbt.png
    sbt.png
    73,2 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Su konuya bakabilirsin.
90 derece oldugu icin buyuk ihtimalle onlem aliyor sistem. Bunu kaldirmanin yolu yukaridaki konuda verilmis. Fakat ciddi sicakliklara cikmaya baslarsa laptopa zarar verebilirsin. @erengore

Su konuya bakabilirsin.
90 derece oldugu icin buyuk ihtimalle onlem aliyor sistem. Bunu kaldirmanin yolu yukaridaki konuda verilmis. Fakat ciddi sicakliklara cikmaya baslarsa laptopa zarar verebilirsin. @erengore

Gerek olmadığı zaman frekans hızı düşmeye başlar bir de sıcaklıktan dolayı oyun oynarken frekans düşüyor mu?

Arkadaşlar merhaba oyun oynarken laptop frekansını 0.40 GHz'e sabitliyor oyunda drop ve aşırı FPS düşmesi yaşıyorum. Nasıl çözebilirim? Sıcaklıklar ortalam 90 derece civarı oluyor.

Laptop: Acer Nitro 5 AN515-43 Ryzen 5 3550H ve RX560X.
AMD işlemcilerde çözümü yok. Geçmiş olsun.

Su konuya bakabilirsin.
Bunu denedim hocam cpu not supported dedi ryzen control den denedim orada da bir çözüm bulamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı