Acer Nitro 5 AN515-44 aniden donuyor

LegendarX

Centipat
Herkese merhaba Technopat ailesi,

Genelde Chrome'da dolaşırken ya da YouTube üzerinden video izlerken bilgisayar aniden donuyor donma sonucunda ekranı kapatıp uyku moduna bile alamıyorum.
CTRL+Shift+ESC kombinasyonunu kullanıp görev yöneticisine geçip chromu sonlandıramıyorum, aynı şekilde CTRL+alt+Del yöntemi ile de yapamıyorum. Kapatma düğmesine uzun süre basıp kapattığımda ve tekrar açtığımda oluyor fakat bu sorunu bu şekilde çözmek yanlış ve hatalı olduğunu biliyorum (elimde başka bir seçenek yok maalesef).
Bu sorunu nasıl çözebileceğimi bilen varsa gerçekten memnun olurum. Şimdiden okuyup vakit harcayan herkese teşekkürler.

Sistem özelikleri:

Sistem modeli - Nitro AN515-44.
İşletim sistemi adı - Microsoft Windows 10 Pro.
İşlemci - AMD Ryzen 5 4600H with Radeon Graphics, 3000 MHz, 6 çekirdek, 12 mantıksal işlemci.
Ekran kartı - NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti.
BIOS Sürümü/Tarihi - nsyde corp. V1.03, 20.10.2020.
Yüklü fiziksel bellek (RAM) - 8, 00 GB.

Son düzenleme:
Temiz kurulum en iyi seçenek gibi görünüyor. Başka bir yol var mıdır bilmiyorum. Antivirüs yazılımınız yoksa virüs bulaşmış olabilir.
Aynen Virüs programı yok birazdan virüs programı yükler bir temizleme yaparım olmadı başka bir seçenek kalmadı (format). Bu arada temiz kurulum ile kastınız nedir chromu silip tekrar mı yükleyim sizce?

Herkese merhaba Technopat ailesi,

Genelde Chrome'da dolaşırken ya da YouTube üzerinden video izlerken bilgisayar aniden donuyor donma sonucunda ekranı kapatıp uyku moduna bile alamıyorum.
CTRL+Shift+ESC kombinasyonunu kullanıp görev yöneticisine geçip chromu sonlandıramıyorum, aynı şekilde CTRL+alt+Del yöntemi ile de yapamıyorum. Kapatma düğmesine uzun süre basıp kapattığımda ve tekrar açtığımda oluyor fakat bu sorunu bu şekilde çözmek yanlış ve hatalı olduğunu biliyorum (elimde başka bir seçenek yok maalesef).
Bu sorunu nasıl çözebileceğimi bilen varsa gerçekten memnun olurum. Şimdiden okuyup vakit harcayan herkese teşekkürler.

Sistem özelikleri:

Sistem modeli - Nitro AN515-44.
İşletim sistemi adı - Microsoft Windows 10 Pro.
İşlemci - AMD Ryzen 5 4600H with Radeon Graphics, 3000 MHz, 6 çekirdek, 12 mantıksal işlemci.
Ekran kartı - NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti.
BIOS Sürümü/Tarihi - nsyde corp. V1.03, 20.10.2020.
Yüklü fiziksel bellek (RAM) - 8, 00 GB.

Nasıl düzelttiniz bende de aynı sıkıntı var sadece video izlerken donuyor.

1. AMD Radeon Software silip tekrar yüklemeniz gerekli.
2. Chromu silmeniz ve tekrar yüklemeniz gerekli.
3. NitroSense silmeniz ve tekrar yüklemeniz gerekli.
4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
5. Ben bu sıra ile yaptım, tavsiyem aynen bu sıra ile yapmanız olacak.
(yükleme paketlerini yönetici olarak çalıştırın)(yapılan her hangi bir hatadan sorumlu değilimdir)

1. AMD Radeon Software silip tekrar yüklemeniz gerekli.
2. Chromu silmeniz ve tekrar yüklemeniz gerekli.
3. NitroSense silmeniz ve tekrar yüklemeniz gerekli.
4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
5. Ben bu sıra ile yaptım, tavsiyem aynen bu sıra ile yapmanız olacak.
(yükleme paketlerini yönetici olarak çalıştırın)(yapılan her hangi bir hatadan sorumlu değilimdir)
Hocam yaptıklarınızdan 2. ve 3. maddenin hiçbir anlamı yok.
Çözüldü: Acer Nitro 5 ekran donuyor
Burada anlattığım şekilde yapmanız yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı