Acer Nitro 5 AN515-44 Model: NH.Q9GEY.005 Gaming laptop incelemesi

Acer Nitro 5 AN515-44 Model: NH.Q9GEY.005 Gaming laptop incelemesi

Teknik Detay: Acer Nitro 5 AN515-44-R57M Notebook

Şahsi Sonucum:
Alet beklediğimden kat kat iyi çıktı eğer ki 16 GB RAM takılırsa Dual Channel ile yükselen FPS sayesinde 144 Hz'den tam performans alınacağını düşünüyorum.

İNCELEME

Öncelikle sistem daha iki gün önce elime ulaştı ilk uyarım harici DVD sürücünüz yoksa Wındrıver bölümünü silmeyin.
Tesler Windows'un yüksek performans güç planında yapılmıştır.
Nihai perfromans laptopta riskli demişlerdi ama sanırım bunda sıkıntı olmazdı soğutma sağlam.

Windows tuşunuz çalışmıyor olacak korkmayın NitroSense uygulamasındaki ayarlar kısımından açmanız gerek o zaman çalışır.
Winver: Win10-21H1

Bu testlerin yapılma koşulları:
Soğutma:fan hızı otomatiğe alınıp Nitro Sense uygulamasına emanet edilmiştir.
Bence gayet iyi ayarlıyor tatmin oldum.

1621859965288.png

Sistemdeki Boş Alan: 69GB
Ekran görüntüleri tamamen rastgele zamanlarda alınmıştır en az veya en çok olduğu anları göstermez.
Valorant Windows ile çakışıp alt tab atınca donmalar yaptı değerleri ona göre inceleyin.
Testler Şarj takılı modunda yapılmıştır.
Ekran görüntüleri en az yarım saatlik oyun sonrası alınmaya başlanmıştır.
Hiçbir oyunda farkedilir düzeyde takılma FPS düşüşü vb olumsuzluk hissedilmemiştir hepsi tabiri caizse akıyordu.

Oyunlar:

Rocket League

En yüksek ayarlar (Max kalite)

1621860207307.png

Rocket League MAX-OYUN İÇİ.png

En düşük ayarlar (Max FPS)

Rocket League MIN-AYARLAR.png

Rocket League MIN-OYUN İÇİ.png

Rainbow 6 Siege

RAINBOW6 MAX-AYARLAR.png

RAINBOW6 MAX-OYUN İÇİ.png

RAINBOW6 MİN-AYARLAR.png

RAINBOW6 MİN-OYUN İÇİ.png

LoL / TFT (LoL'ün ayarlar kısmındaki FPS'leri TFT'nin oyun içi kısmı gibi)

LOL MAX-AYARLAR.png

LOL MAX-OYUN İÇİ.png

LOL MİN-AYARLAR.png

LOL MİN-OYUN İÇİ.png

Valorant

Valorant AYARLAR-MAX.png

Valorant OYUN İÇİ-MAX.png

Valorant AYARLAR-MİN.png

Valorant OYUN İÇİ-MİN.png

Path of Exile

POE AYARLAR-MAX.png

POE OYUN İÇİ-MAX.png

POE AYARLAR-MİN.png

POE OYUN İÇİ-MİN.png

Apex

APEX MAX-AYARLAR.png

APEX MAX-OYUN İÇİ.png

APEX MİN-AYARLAR.png

APEX MİN-OYUN İÇİ.png
Not:19 Mayıs 2021 gecesi 7200 TL ye sipariş edildi.
@MAG
@DuneDainn

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler naptınız bilgisayarlara 8 GB daha RAM eklediniz mi? Performans nasıl değişti mi?

21 Haziran indirimlerinde fırsat bekliyorum şu an alacak bütçem yok şahsen bir 1900 1800 görürsem atlarım ama :D

Bende i5 + GTX 1050'li sistemi var Acer'in. 8 GB RAM yanına 8 GB RAM ekledim performansı arttı. Ama yine de yüksek boyutlu oyunlarda yüksek ayarlarda 60 FPS üzerine çıkmıyor 40 FPS altına da inmiyor. Şu an oynadığım oyun Rise of the Tomb Raider 55 FPS alıyorum. Gayet akıcı. Ama cihaz çok ısınıyor. Bu yüzden 2 saatten fazla oynamıyorum.

Fanlar iyi aslında bir temizleyin faydası olur bence.
Şu an Forza Horizon 4 deniyorum ve henüz ekran kartı vb hiçbir parçanın driveri kurulu olmamasına rağmen Ultra da 60 FPS üzeri alıyorum :D
Yazım yanlışı dolu ama düzenleme kapalıymış kusura bakmayın :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka kusura bakma ama yere bakıp mı çektin bu fotoları .Youtubeda Ryzen 5 5600H + 16 GB (gtx1650) Ram ile Valorantta seninle aynı alıyor Apexte sen 90 fps almışsın adam 70 fps alıyor inanmıyorum ben senin bu kadar alabildiğine
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanka kusura bakma ama yere bakıp mı çektin bu fotoları .Youtubeda Ryzen 5 5600H + 16 GB (gtx1650) Ram ile Valorantta seninle aynı alıyor Apexte sen 90 fps almışsın adam 70 fps alıyor inanmıyorum ben senin bu kadar alabildiğine
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hayır üstte dediğim gibi rastgele anlarda çektim fotolarda ne gözüküyorsa o benzer bir an bul durdur karşılaştır :)
Apex'e bakayım dedim gayet normal hatta geniş açılı bir foto çektiğim biri sandık önü ama o da 20 fps değiştirmez maks 7-8 oynatır.

@MAG hocam sizin fps deneyimleriniz benimkiler ile örtüşüyor mu?
kanka adam işlemci olarak üstün + 16 gb ram i var valoda en fazla 135 alio pek inanamadim senin o kadar aldığına tabi olabilirde bilemem
Sen de haklısın garip bir durum olmuş ama bende bilemedim şimdi içime kurt düşürdün :D
Genel fps değerleri böyle mi aynı sistemin?
Ama benim samimiyetime güvenebilirsin ram upgradein fps arttırdığını dahi yukarıda öğrendim ben bu konu altında o yüzden hile hurda olmadığına gönül rahatlığı ile inanabilirsin denk gelmiştir belki ya da adamda bir sıkıntı vardır ya da oyunların update arasında fps değerleri değişken oluyor belki fix atılmış bir versiyondur benimkiler değişken çok işin içinden çıkılmaz gibi ama tek kesin olan benim o değerleri almış olmam :D

Son düzenleme:
@MAG hocam sizin fps deneyimleriniz benimkiler ile örtüşüyor mu?

Sen de haklısın garip bir durum olmuş ama bende bilemedim şimdi içime kurt düşürdün :D
Genel fps değerleri böyle mi aynı sistemin?
Ama benim samimiyetime güvenebilirsin ram upgradein fps arttırdığını dahi yukarıda öğrendim ben bu konu altında o yüzden hile hurda olmadığına gönül rahatlığı ile inanabilirsin denk gelmiştir belki ya da adamda bir sıkıntı vardır ya da oyunların update arasında fps değerleri değişken oluyor belki fix atılmış bir versiyondur benimkiler değişken çok işin içinden çıkılmaz gibi ama tek kesin olan benim o değerleri almış olmam :D
kanka adam işlemci olarak üstün + 16 gb ram i var valoda en fazla 135 alio pek inanamadim senin o kadar aldığına tabi olabilirde bilemem
Hocam ben Apex oynamıyorum Valorant'ta ise değerlerim @Je m en fiche hocama yakın sayılır. RAM'in daha çok çift Kanal çalışması önemli hocam eğer oyun 8GB'ın üstünde RAM kullanmıyorsa tek kanal 16GB RAM ile 8 GB'ın pek farkı olacağını düşünüyorum. İşlemcide ise ne kadar güçlü olursa olsun Ryzen 5 4600H bile çok rahat besleyebiliyor (Oyunlarda CPU kullanımı genelde %10 seviyelerinde Max. %15 gördüm) bu yüzden işlemcinin de FPS'e ek bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum.
@Je m en fiche hocam size de bir sorum olacak :D. Benim laptopta fotoğraflardaki gibi izler mevcut sizde de varmı böyle bir şey? Acer logosunun etrafındakini görmüştüm de alttakini bugün farkettim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210622_195108.jpg
    IMG_20210622_195108.jpg
    132,8 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20210622_195013.jpg
    IMG_20210622_195013.jpg
    128 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20210622_195104.jpg
    IMG_20210622_195104.jpg
    140,8 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20210622_194959.jpg
    IMG_20210622_194959.jpg
    185,3 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20210622_194955.jpg
    IMG_20210622_194955.jpg
    169,2 KB · Görüntüleme: 31
Ortalama FPS farklidir.

Bugün laptop geldi Valorant yükleyebildim sadece internet 5mbps :D Tahmin ettiğim gibi benim aldığım fps seninkinden düşük. 1080P Hİgh ort 105fps 1080P Low da ort 130-140 fps
senin 1080p low da aldığın fpsi ben 768p Low da alıyorum :D 144hz düzgün çalışması için 1024p low da oyniyacağım
Hocam ben Apex oynamıyorum Valorant'ta ise değerlerim @Je m en fiche hocama yakın sayılır. RAM'in daha çok çift Kanal çalışması önemli hocam eğer oyun 8GB'ın üstünde RAM kullanmıyorsa tek kanal 16GB RAM ile 8 GB'ın pek farkı olacağını düşünüyorum. İşlemcide ise ne kadar güçlü olursa olsun Ryzen 5 4600H bile çok rahat besleyebiliyor (Oyunlarda CPU kullanımı genelde %10 seviyelerinde Max. %15 gördüm) bu yüzden işlemcinin de FPS'e ek bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum.
@Je m en fiche hocam size de bir sorum olacak :D. Benim laptopta fotoğraflardaki gibi izler mevcut sizde de varmı böyle bir şey? Acer logosunun etrafındakini görmüştüm de alttakini bugün farkettim.
bende öyle birşey çıkmadı reis. Senin valorant fps değerlerin banamı daha yakın epilepsy yemi . Belki iade edebilirim

Son düzenleme:
Bugün laptop geldi Valorant yükleyebildim sadece internet 5mbps :D Tahmin ettiğim gibi benim aldığım fps seninkinden düşük. 1080P Hİgh ort 105fps 1080P Low da ort 130-140 fps
senin 1080p low da aldığın fpsi ben 768p Low da alıyorum :D 144hz düzgün çalışması için 1024p low da oyniyacağım

bende öyle birşey çıkmadı reis. Senin valorant fps değerlerin banamı daha yakın epilepsy yemi . Belki iade edebilirim
Sana daha yakın gibi hocam ama değişiyor haritadan haritaya ben de çok oynamıyorum bu aralar bilgisayarı.
M

Hocam merhaba cihazınızda benim çektiğim yerleri çekip atabilme şansınız var mıdır? Yarın değişim için distribütör firmaya yollayacağım da diğer cihazlarda böyle bir durum olmadığına dair bir kanıt olursa çok daha iyi olur benim için şimdiden teşekkür ederim.
Sana daha yakın gibi hocam ama değişiyor haritadan haritaya ben de çok oynamıyorum bu aralar bilgisayarı.
M

Hocam merhaba cihazınızda benim çektiğim yerleri çekip atabilme şansınız var mıdır? Yarın değişim için distribütör firmaya yollayacağım da diğer cihazlarda böyle bir durum olmadığına dair bir kanıt olursa çok daha iyi olur benim için şimdiden teşekkür ederim.
@mehmet12342

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı