Acer Nitro 5 AN515-44 SSD Yükseltme

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Acer Nitro 5 AN515-44 bilgisayarım var. Bilgisayarımın içinde 512 GB M.2 SSD var. Bu yetmediği için yükseltme yapmak istiyorum. Yükseltme sebebim günümüz oyunlarının çok fazla alan kaplaması. Aynı zamanda kişisel verilerimi de depolama sıkıntısı yaşamadan yedeklemek istemem. Bilgisayarımda hem boşta M.2 yeri hem de 2.5" disk yeri var. Kafamda birkaç farklı seçenek var:

1) 480-512 GB SATA SSD almak ve D sürücüsü yapmak.
2) 1 TB 5400RPM veya 7200RPM iyi bir hard disk almak ve D sürücüsü yapmak.
3) 240-256 GB M.2 SSD alıp onu C sürücüsü yapmak.

1. seçenekte hem hızdan feragat etmemiş hem de gayet yeterli bir depolama alanı elde etmiş oluyorum. Fakat şu an en ucuz 480 GB SSD Kioxia'nın (700 TL) onu da pek tavsiye etmiyorlar okuduğuma göre.

2. seçenekte ise gayet iyi bir alana sahip olmuş oluyorum. Ama hem SSD'ye göre ağır olduğu için bilgisayarımın ağırlığında fark yapacak olması, hem de çoğu oyunumu SSD'ye kurmaya alıştıktan sonra HDD hantallığı canımı sıkacak gibi geliyor.

3. seçenekte ise hızlı bir M.2'yi C sürücüsü yaptıktan, Windows ve gerekli uygulamaları kurduktan sonra kendi SSD'mi D olarak yapıp oraya veri yedeklemek mantıklı geliyor. Ama buradaki dezavantaj ise 500-600 TL verip sadece 250 GB yer kazanmış olmak pek mantıklı gelmiyor. Ama burada da kendi M.2'mden daha hızlı bir SSD almam takdirde Windows açılış hızım yükselecek.

Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı