Acer Nitro 5 AN515-44 vs Lenovo Ideapad Gaming 3

Merhabalar o kadar değil ama 1000 TL daha çıkabilirim ama 1660 Ti sağlam laptop bulamadım.

Çoğunlukla oyun biraz da yazılım vb. ASUS'ta ısınma sorunundan bahsediliyordu?

O sorun A serisinde var bu model F serisi ısınma sorunu yok. Sadece ürün elinize ulaştıktan sonra RAM Upgrade'i yapmanız gerekiyor. O da garanti bozmuyor merak etmeyin.

merhabalar o kadar değil ama 1000 tl daha çıkabilirim ama 1660ti sağlam laptop bulamadım

çoğunlukla oyun biraz da yazılım vb. Asus'ta ısınma sorunundan bahsediliyordu?
Bu yeni modelinde yok ama önermem, 10300H yetersiz. Ayriyetten 256GB SSD ve 8GB RAM var.

O sorun a serisinde var bu model F serisi ısınma sorunu yok. Sadece ürün elinize ulaştıktan sonra RAM Upgrade'i yapmanız gerekiyor. O da garanti bozmuyor merak etmeyin.
yani biraz da uzun vadeli bir şey olsun istiyorum aynı zamanda ram 400 tlye yapılır yapılmasına da bilemiyorum. Siz bu alınmalı diyorsunuz o zaman?
Bu yeni modelinde yok ama önermem, 10300H yetersiz. Ayriyetten 256GB SSD ve 8GB RAM var.
ne önerirsiniz hocam 1660tida

yani biraz da uzun vadeli bir şey olsun istiyorum aynı zamanda ram 400 tlye yapılır yapılmasına da bilemiyorum. Siz bu alınmalı diyorsunuz o zaman?

ne önerirsiniz hocam 1660tida
Şu anda 1660Ti'a sahip iyi bir laptop yok. HP, Excalibur, MSI Thin, DELL gibi marka ve modeller var. Bunlar ısınma sorunlu.

Bu yeni modelinde yok ama önermem, 10300H yetersiz. Ayriyeten 256 GB SSD ve 8 GB RAM var.

Neden yetmesin ki? Sadece oyun oynayacak biraz da yazılım yapacağım diyor o yüzden i5 10300H gayette yeter. Eğer arkadaş istiyorsa 1 TB SSD'li modelide var.

Açıkçası böyle bir seçenek varken GTX 1660 Ti'lı bir ekran kartından %35-%40 daha güçsüz olan GTX 1650 Ti'lı bir laptop almayı düşünmezdim ben. İşlemci farkı ekran kartından çok daha az.

Yani biraz da uzun vadeli bir şey olsun istiyorum aynı zamanda RAM 400 TL'ye yapılır yapılmasına da bilemiyorum. Siz bu alınmalı diyorsunuz o zaman?

Ne önerirsiniz hocam 1660 Ti'da.

Senin gibi bende laptop araştırıyorum. Hem Lenovo'yu hem de Acer'i kullandım. İkisini de ışık sızması probleminden iade ettim ama bu problem herkeste olabiliyormuş. Lenovo Acer'e göre daha kaliteli gibi gelmişti bana. Sağlamlık hissiyatı daha fazlaydı Lenovo'nun.

Neden yetmesin ki? Sadece oyun oynayacak biraz da yazılım yapacağım diyor o yüzden i5 10300H gayette yeter. Eğer arkadaş istiyorsa 1 TB SSD'li modelide var.

Açıkçası böyle bir seçenek varken GTX 1660 Ti'lı bir ekran kartından %35-%40 daha güçsüz olan GTX 1650 Ti'lı bir laptop almayı düşünmezdim ben. İşlemci farkı ekran kartından çok daha az.
Yok 50% diyin hocam bari. Matematiğiniz sıkıntılı galiba Max-q versiyonlarında 5-10 FPS anca fark ediyor.

Yok 50% deyin hocam bari. Matematiğiniz sıkıntılı galiba Max-q versiyonlarında 5-10 FPS anca fark ediyor.
Max-q versiyonlarını o yüzden önermiyoruz genellikle bir alt modelin gücüne yakın oluyor. Zaten biraz araştırırsanız hem kağıt üzerinde hem de performans testlerinde o kadar fark var.

Max-q versiyonlarını o yüzden önermiyoruz genellikle bir alt modelin gücüne yakın oluyor. Zaten biraz araştırırsanız hem kağıt üzerinde hem de performans testlerinde o kadar fark var.
MAX-q olmadığını nereden biliyorsunuz hocam? Teknik detaylarda yazmıyor.

Geri
Yukarı