Acer Nitro 5 AN515-45 alınır mı?

Bütçe
13.000
Acer da garantisi olduğu sürece kasayı açmayın yoksa garantiden çıkıyor. 2 yıl boyunca(genelde önerilen 6 ayda bir) serviste bakım yaptırabilirsiniz. Bakımda; CPU ve GPU termal macun değişim ve içinin tozlarını temizlenmesi oluyor. Garantisi bitince kendiniz bu işlemleri yapabilirsiniz. Fakat yukarıda dediğim gibi 2 yıl serviste yaptırmanız gerekli.
Peki bu bakım için para falan isteyebilirler mi?

Eğer birazcık daha bütçe artırabilirseniz bunu alabilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qeley-005-p-HBCV000034DPLN

Peki uzun süreli olur mu? Mesela 5 yıl götürür mü?

Sağlıklı kullanırsanız daha uzun seneler kullanabilirsiniz fakat oyun için alacaksanız 2-3 sene sonra sıkıntısını görmeye başlarsınız performans anlamında.

GTX 1650 3-4 sene önceki teknolojinin ekran kartı. 1650'nin yerine bütçeyi biraz daha artırıp RTX3050 alınabilir.

Evet doğru fakat her şey bütçe meselesi.

Sizce böyle bir bilgisayar alınır mı? Genel olarak fiyatı uygun mu? Alırsam oyunlarda güzel bir performans sergiler mi?

Acer Nitro AN515-45 AMD Ryzen 5 -5600H islemci 8 GB DDR4 RAM 512 GB SSD GeForce NVIDIA 3050 harici 4 GB ekran karti 15.6" 144Hz​

Bu cihaz bu hafta elime ulaştı 1 haftalık deneyimimi söyleyebilirim size.
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de her şey en yüksek ayarlarda. Aralıksız 2-3 saat oynadım her gün diyebilirim. Merak edecek olursa FPS 75-100 arası gidip geldi. Nitro sense uygulamasından performans moduna çekip CPU ve GPU sıcaklıklarını sürekli kontrol ettim.
İşlemci Max. 86 dereceyi görmüş. GPU çok düşük olduğu için dikaktimi çekmedi.
Ben ne zaman baksam 77-80 derece arasında oluyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı