Acer Nitro 5 AN515-45 oyun sırasında 85 derece iyi mi?

ArmindoBrumaa

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ryzen 5 5600H, 8 GB 3200MHz RAM, RTX 3050 75W modelini kullanıyorum. Oyunları genelde Ultra ayarlarda oynarken CPU 80-85 derecelere çıkıyor. Bir kere Fallen Order oynarken 90 derece gördüm öbür türlü en fazla 85 derece görüyorum. Oyundan çıktıktan sonra CoolBoost açık şekilde internette dolaşırken 50-55 derece görüyorum. Cihaz 1 haftalık. Değerler normal mi sizce?

Ultra ayarlarında oynuyorsunuz bu çok normal.

Doğru

Normal. Zaten yaz aylarındayız.

Peki oyun oynamadığım zamanlar işlemci Turbo Boost özelliğini kapatmak faydalı mı sizce? Bir zararı var mıdır? Turbo Boost kapattığım zaman Dengeli mod planında internet üzerinde gezinirken 40-45 derece oluyor işlemci en fazla. Bu değerler nasıldır?

Peki oyun oynamadığım zamanlar işlemci Turbo Boost özelliğini kapatmak faydalı mı sizce? Bir zararı var mıdır? Turbo Boost kapattığım zaman dengeli mod planında internet üzerinde gezinirken 40-45 derece oluyor işlemci en fazla. Bu değerler nasıldır?

Uğraşmaya değmez. Ama fan sesinden rahatsız oluyorsanız alabilirsiniz.

Peki oyun oynamadığım zamanlar işlemci Turbo Boost özelliğini kapatmak faydalı mı sizce? Bir zararı var mıdır? Turbo Boost kapattığım zaman dengeli mod planında internet üzerinde gezinirken 40-45 derece oluyor işlemci en fazla. Bu değerler nasıldır?

Değerler normal. Oyun oynarkende işlemci Turbo Boost'unu kapatabilirsiniz işlemciniz güçlü olduğu icin FPS kaybı yasamadan daha düşük sıcaklıklarda oynarsiniz. Ben Turbo Boost'u kapalı tutuyorum sadece rekabetçi oyunlarda FPS düşüyor.

Turbo Boost özelliğini kapattıktan sonra boşta 35-40 derece aldım. FIFA 22 testinde ise işlemci sıcaklığım 63 dereceyi geçmedi ama 5-6 FPS kadar düşüş yaşadım.

Geri
Yukarı