Acer Nitro 5 AN515-45 vs HP Pavilion Gaming 15

ArmindoBrumaa

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
1- HP Pavilion Gaming 15-EC2056NT AMD Ryzen 5 5600H 8 GB 512 GB SSD RTX 3050TI 144 Hz FreeDOS 15.6

2- Acer Nitro 5 AN515-45 NH.QBAEY.002 Ryzen 5 5600H 15.6

Arkadaşlar bu iki cihazdan birisini yarım saat içerisinde satın alacağım. Rica etsem hızlı bir bir şekilde hangisinin kronik sorunlarının daha az olduğunu, soğutmasının kaliteli olduğunu ve beni gelecekte üzüp üzmeyeceğini yazar mısınız? Yanlış bir şey almak istemiyorum. Bütçemi yükseltmem maalesef mümkün değil o yüzden 3060 modelinde Lenovo önermezseniz çok sevinirim. Bu iki modelden hangisini satın almalıyım? Dediğim gibi kriterlerim soğutma performansı ve hafiflik.

Örneğin HP Pavilion özellik olarak daha önde duruyor ancak derseniz ki HP'nin sorunları çok fazla Acer al, veya tam tersi Acer'ın sorunları fazla HP al ona göre seçim yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 3050ti watt değeri düşük olduğundan ortalama 3050 performasını verecektir.Hpde pavilion seriye genel olarak ısınma sorunu var diyorlar, tam bilgim yok.
Acer nitro şuan bende kullanıyorum 1 yıldır hiçbir sıkıntısını sorununu görmedim.

An515-55 acer var bende eski oyunlar da ısınması normal ama grafik isteyen oyunlarda 90 ları görebiliyor. Bu otomatik fan da böyle son hıza aldığım da 80 ve biraz altına çekebiliyor ama biraz gürültülü fanı. Artı olarak acer da çok fazla ızgara deliği var.

Hocam 3050ti watt değeri düşük olduğundan ortalama 3050 performasını verecektir.Hpde pavilion seriye genel olarak ısınma sorunu var diyorlar, tam bilgim yok.
Acer nitro şuan bende kullanıyorum 1 yıldır hiçbir sıkıntısını sorununu görmedim.
An515-55 acer var bende eski oyunlar da ısınması normal ama grafik isteyen oyunlarda 90 ları görebiliyor. Bu otomatik fan da böyle son hıza aldığım da 80 ve biraz altına çekebiliyor ama biraz gürültülü fanı. Artı olarak acer da çok fazla ızgara deliği var.
İkisinin de sorunu yok ama Acer alaman daha iyi olur bu arada ekran kartları aynı güçte Pavilion'da 60W 3050 Ti var Acer de ise 75W 3050 var.

Pavilion 60W olduğu için RTX 3050 ti olsa bile Acer'ın 75W 3050'sine denk diyorsunuz yani. Hem de Pavilion 250-300 TL kadar daha pahalı. O zaman bu ikisinin arasından Acer olanı mı tercih etmeliyim? İkisinin de ekran yenileme hızı 144hz zaten. Acer soğutma olarak daha iyi diyorsanız onu alayım. Benim için soğutma ve hafiflik önemli.

Birde ilk aldığım da mavi ekran oluyordu ama intel sürücüleri uptade ettim aylardır olmuyor.Windows 10 kullanmanıda tavsiye ederim 11i bir süre denedim yavaşlattı gibi geldi.

Pavilion 60W olduğu için RTX 3050 ti olsa bile Acer'ın 75W 3050'sine denk diyorsunuz yani. Hem de Pavilion 250-300 TL kadar daha pahalı. O zaman bu ikisinin arasından Acer olanı mı tercih etmeliyim? İkisinin de ekran yenileme hızı 144hz zaten. Acer soğutma olarak daha iyi diyorsanız onu alayım. Benim için soğutma ve hafiflik önemli.
Alın hocam Acer'ı fiyatlar artıyor zaten hayırlı olsun şimdiden.

Pavilion 60W olduğu için RTX 3050 Ti olsa bile Acer'ın 75W 3050'sine denk diyorsunuz yani. Hem de Pavilion 250-300 TL kadar daha pahalı. O zaman bu ikisinin arasından Acer olanı mı tercih etmeliyim? İkisinin de ekran yenileme hızı 144Hz zaten. Acer soğutma olarak daha iyi diyorsanız onu alayım. Benim için soğutma ve hafiflik önemli.

Evet hocam Acer daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı