Acer Nitro 5 AN515-51 hoparlörden ses gelmiyor

lapetitemort

Hectopat
Acer Nitro 5 AN515-51 Windows 10 kullanıyorum. Bu sabaha kadar bir sorun yoktu. Sorunun kaynağı tahminimce şöyle: Sabahleyin laptopu açtığımda önüme küçük bir ekran kulaklık, hoparlör, mikrofon gibi şıkların olduğu bir ekran geldi. Ben de herhâlde Bluetooth kulaklık için soruyor gibi düşünerek kulaklığı işaretledim ve devam ettim(kulaklık bağlı değil) sonrasında da sesin olmadığını fark ettim. Her yere baktım tahminimce o ekranı tekrar bulup oradan hoparlörü seçmem gerekiyor çözüm için fakat o ekranı bulamadım. Tam bunu yazarken az önce aynı ekran belirdi kablosuz mouse dışında hiçbir şey bağlı olmamasına rağmen, tekrardan bağlı olan aygıtın çıkışını seçiniz dedi. Ben de hoparlörü seçtim fakat şu anlık durum aynı. Çözüm önerilerine açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ altta bulunan ses simgesine sağ tıklayın. "Ses efekti" kısmına gelin ve "Kayıttan Yürüt" penceresini açın. Burada "Kulaklıklar, Hoparlör" gibi seçeneklerin olması gerekiyor. Hoparlörden ses gelsin istiyorsanız "Hoparlör" sağ tık "Varsayılan aygıt olarak ayarla" butonuna basın. Ses hala gelmiyorsa "Kulaklık" kısmına gelip "Devre dışı bırak" a tıklayın.

Benim de dizüstü bilgisayarıma yıllar önce buna benzer bir sorun nakil olmuştu. Aynısı ise çözüm yukarıdadır. Olmaz ise Windows güncelleme sırasında ses sürücülerini değiştirmiş olabilir. Ses sürücülerini eski haline getirmeyi deneyin.

Şöyle olması gerekiyor: Ses ayarları>Ses Denetim masası>Kayıttan yürüt
Orada hoparlörün varsayılan olarak ayarlanması gerek.
Böyle:
1600670096966.png

Sağ altta bulunan ses simgesine sağ tıklayın. "Ses efekti" kısmına gelin ve "Kayıttan Yürüt" penceresini açın. Burada "Kulaklıklar, Hoparlör" gibi seçeneklerin olması gerekiyor. Hoparlörden ses gelsin istiyorsanız "Hoparlör" sağ tık "Varsayılan aygıt olarak ayarla" butonuna basın. Ses hala gelmiyorsa "Kulaklık" kısmına gelip "Devre dışı bırak" a tıklayın.

Benim de dizüstü bilgisayarıma yıllar önce buna benzer bir sorun nakil olmuştu. Aynısı ise çözüm yukarıdadır. Olmaz ise Windows güncelleme sırasında ses sürücülerini değiştirmiş olabilir. Ses sürücülerini eski haline getirmeyi deneyin.
Yeni ssd gelicek yakında ona yeniden kurucam fakat şöyle bir olay oldu kulaklıkla video izlerken kulaklıgı cıkardım baglantıyı kestim video devam ediyordu bu sırada bir kaç dk sonra pc den videonun sesi geldi 2 saniye sürdü tekrar kesildi.

Garip bir durum. Dizüstü bilgisayarınızın sürücülerini tekrar kurun. Olmaz ise Aygıt yöneticisi aracılığıyla ses sürücülerini aratın.

Yeni konular

Geri
Yukarı