Acer Nitro 5 AN515 54 ekran kartı kullanımı

Cillian

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Acer Nitro 5 AN515 54 cihaza sahibim. Özellikleri i5 9300H GTX1650 16 GB RAM.
Ekran kartı kullanımında problem var. Özellikle PUBG ve GTA 5 gibi oyunlarda ekran kartı kullanımı çok dengesiz. Aynı özelliklerde olan farklı cihazlara baktığımda benden daha fazla FPS aldıklarını gördüm. İki kere garantiye gönderdim donanım sorunu bulunmadı. Heryere baktım çözüm bulamadım. Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

Walla beni biliyorsun bende birde ASUS TUF FX505DT var ikisinden birini göndericem ama hangisini hala karar vermiş değilim. Ama şunu söyleyebilirimki 60HZ vs 120HZ farkından mıdır nedir aynı ekran kartı var ASUS'ta lakin sıfır aldığımdan beri Acer'deki gibi akıcı oyun oynadığımı o bilgisayarda hatırlamıyorum. Ryzen işlemciler Dual Channel daha verimli çalışıyormuş o single channel acayip dengesizleşiyor ekran kartı kullanımı belki ondandır bilemiyorum. Servise gönderdim bişeyde çıkmadı.
Bende de single channeldı dual channel yapınca çok fazla performans artışı gördüm

Bende de single channeldı dual channel yapınca çok fazla performans artışı gördüm
Acer mi ? Sende Ryzen işlemcili bi HP'de vardı inceleme videosu koymuştun. Bi de şöyle söyliyim ASUS'Ta GTA V oynarken ultra ayarlarda msaa kapalı şekilde 50-60 FPS alırken Acer'de 60-70 arası alıyorum 60 altı çok nadir. Performansı çok daha iyi aslında.

HP'de fabrikasyon hatası çıktı iade ettim. Acer aldım bunu dual channel yaptım.
HP'den o zaman videonu izleyip sayende vazgeçmiştim. Aslında Acer'den memnunum ama şu var uzun dönem kullanımda sıkıntı yaşatır mı ondan korkuyorum biraz. ASUS 5. ayında şuan CPU fanı ses yapıyor birde termal macundan mıdır nedir sıcaklıklar arttı. Serviste şuan gelince tekrar karşılaştırıcam ASUS'a bi 8gb daha ram takıp dual channel yapacağım ya da Acer'i amazon türkiyeden almıştım bide 31 mayısa kadar iade hakkım var onu iade edeceğim. İkisinden biri artık. Ama şöyle söyliyim klavye ve kasa kalitesi ve ips glow konusunda ASUS bundan çok daha iyi. Ama ASUS'ta ekran kartı kullanımı düşük oluyor ani düşüşler olabiliyor bazen single channel olduğundan sanırım.

HP'den o zaman videonu izleyip sayende vazgeçmiştim. Aslında Acer'den memnunum ama şu var uzun dönem kullanımda sıkıntı yaşatır mı ondan korkuyorum biraz. ASUS 5. ayında şu an CPU fanı ses yapıyor bir de termal macundan mıdır nedir sıcaklıklar arttı. Serviste şu an gelince tekrar karşılaştıracağım ASUS'a bir 8 GB daha RAM takıp Dual Channel yapacağım ya da Acer'i Amazon Türkiye'den almıştım bir de 31 Mayıs'a kadar iade hakkım var onu iade edeceğim. İkisinden biri artık. Ama şöyle söyliyim klavye ve kasa kalitesi ve IPS glow konusunda ASUS bundan çok daha iyi. Ama ASUS'ta ekran kartı kullanımı düşük oluyor ani düşüşler olabiliyor bazen Single Channel olduğundan sanırım.

Bana göre ASUS kalite ve servis olarak her türlü önde bence Acer'ı iade et.

Bana göre ASUS kalite ve servis olarak her türlü önde bence Acer'ı iade et.
Ben de aynı düşünüyorum. Acer daha bir soğuk geliyor kalite olarak. Servisleri aynı lokasyon aynı firma bakıyor ama tabi şirket olanakları farkı illaki vardır. ASUS'u dual channel yapıp bir deneyeceğim eğer yine istediğim performansı alamazsam satacağım müşterisi var zaten. ASUS'un performansını şu videoda görebilirsin. Benim cihaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de aynı düşünüyorum. Acer daha bir soğuk geliyor kalite olarak. Servisleri aynı lokasyon aynı firma bakıyor ama tabi şirket olanakları farkı illaki vardır. ASUS'u dual channel yapıp bir deneyeceğim eğer yine istediğim performansı alamazsam satacağım müşterisi var zaten. ASUS'un performansını şu videoda görebilirsin. Benim cihaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bence dual channel yaptığında acerı satıcaksın.

Bence dual channel yaptığında acerı satıcaksın.
Olabilir ben de öyle düşünüyorum bi artısı panelin 120HZ olması kalacak Acer'in onda da ASUS kalitesi her türlü baskın gelir katlanılır. Bu Acer'i de yine senin youtube videosundan görüp aklıma yazmıştım. Orda baya beğendiğini söylüyordun ama uzun dönem kullanımda sıkıntı çıkarıyor demekki. 120HZ panel olanıydı bide indirimdeydi 5200TL'ye alınca beğenirsem ASUS'u satarım diye aldım. Şimdi Acer'e 5700'e müşteri var belki ona satarım artık.

Olabilir ben de öyle düşünüyorum bir artısı panelin 120Hz olması kalacak Acer'in onda da ASUS kalitesi her türlü baskın gelir katlanılır. Bu Acer'i de yine senin YouTube videosundan görüp aklıma yazmıştım. Orada bayağı beğendiğini söylüyordun ama uzun dönem kullanımda sıkıntı çıkarıyor demek ki. 120Hz panel olanıydı bir de indirimdeydi 5200TL'ye alınca beğenirsem ASUS'u satarım diye aldım. Şimdi Acer'e 5700'e müşteri var belki ona satarım artık.

Dediğin gibi ilk zamanlar hoştu ama uzun kullanımda sıkıntılar çıkardı.

Geri
Yukarı