Acer Nitro 5 AN515-54 incelemesi

Evet. Gördünüz, Acer Nitro 5 AN515-54 incelemesi yapacağım. Forumda çok fazla laptop tavsiyesi vs isteyen vardı. Ben de eski model Nitro 5'lerden birini inceleyeceğim. Öncelikle, ben bu laptopu 5500'e Vatan'dan aldım. Harcadığım en iyi 5500 buydu. Özelliklerinden başlayalım.
i7-9750H işlemci, GTX 1650, 8 GB RAM, 1TB HDD ve 128 GB SSD ile elime geçti laptop. Elimdeki SSD'nin çok da kaliteli olmaması ve 8 GB RAM olması bir tık eksi sayılabilir. Ama ben bir 600-700 daha harcayarak 1 yıl sonra 16 GB RAM ve 480GB Samsung SSD'ye upgrade ettim. Diğer bileşenleri ise fena değil. 1650'yi biliyorsunuz zaten. Fena kart değildir. İşlemcisi de güzel. Yani en azından bana yetiyordu. Ama şöyle bir sorun var. SSD'si mi çok kötü, yoksa ben mi berbat kullandım, bilmiyorum. 128 GB'lık SSD 1 yılda yamuldu. Takılmaya vs. başladı. Onun dışında sorun yaşamadım.
Sonra fiyata gelelim. Öncelikle. Bazı sitelerde bu laptopun 10.000'e kadar çıktığını görmüştüm. Arkadaşlar, etmez. Bunun ederi maksimum 7000-7500, hadi 8000 olsun. Şu an laptoplara yönelme var, o yüzden bayağı yüksek fiyatlar.
Ve ek özelliklere (soğutma, yanında gelen programlar vs.) geçelim.
Soğutması fena değil. Ama öyle aşırı iyi falan da değil. Şahsen son 1 aydır yedek bir soğutucuyla kullanıyorum. Mutluyum. Ve ayrıca fan ve güç ayarını ayarlayabileceğiniz "Nitrosense" adlı uygulamamız da var. Benim oldukça işime yaradı. Fan ayarını değiştirmek kullanışlı. Ve Coolboost adlı özelliği de buradan açıyorsunuz. Onu açın derim. Bayağı fark ediyor. Güç ayarı birazcık buglı sanırım. Ama sıkıntı çıkarmadı. Ve yanında gelen Acer uygulamaları vs de var. Şahsen "Quick Access" ve "Care Center" uygulaması hariç uygulamaları kullanmadım. Ve bir de Waves Maxxaudio var. Sesi güzelleştiriyor. Arada fark var. O da güzel.
Ve sanırım değinmediğim bir şey kalmadı. Oyun performansı olarak da güzel işte. Çoğu oyunu 60FPS High'da açıyor. Benim oynadığım oyunlarda iyi performans verdi. 30FPS normal ayarlarda Cyberpunk bile bitirdim. 45FPS'de Control bitirdim. High-normal karışık. Güzel yani.
Ve sanırım bitti. Tavsiye ediyor muyum? Evet ediyorum. Ama dediğim gibi. Ederi 7000-8000. Fazlası değil ama. Bunun yeni modeli ise 13.000 edebilir belki. Ama indirimleri vs bekleyin derim. Çok pahalı laptoplar.
Ve son anda aklıma geldi. 2 tane de M.2 slotu var. PC'ye. 2 SSD takabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 1+ senedir kullanıyorum. Gayet memnunum ancak fan arızasından dolayı 1 kez servise yollamak zorunda kaldım, onun dışında bir sıkıntı yaşamadım. Waves maxxaudio nun varlığından burayı okuduktan sonra haberdar olmamda ayrı bir şey tabii :d. Varlığından haberdar ettiğiniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı