Acer Nitro 5 AN515-54 yüksek sıcaklık ve düşük FPS

ahmet412

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Acer Nitro 5 AN515-54 model laptop kullanıyorum. Oyunlarda 5-10 dakika oynamama rağmen sıcaklıklar yükseliyor ve işlemci ve ekran kartı frekans düşürüyor bu da FPS'min düşmesine neden oluyor. Aşağıda 10 dakikadır oynadığım GTA V'den Afterburner değerlerini bırakıyorum. Sistemimin özellikleri;
-i5 9300H işlemci.
-GTX 1650 ekran kartı.
-8 GB 2267 MHz RAM.
Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim? Not: Oyun HDD'de kurulu ve sadece GTA'da değil pek çok oyunda aynı sorun yaşanıyor.

Ekran Görüntüsü (77).png

Programı daha önce kullanmadım. Şu rehber belki işe yarar.

Programı daha önce kullanmadım. Şu rehber belki işe yarar.
Sanırım beceremedim pek fark etmedi.
Servise ver baksınlar.
Bilgisayar şuan lazım o yüzden veremem maalesef.

Öncelikle belirtmek isterim ki gta v yüksek işlemci gücü gerektiren oyunlardan birisi. Bu yüzden 90 derecelerde olması mühim değil ki bu gayet normal. Intel'in sitesinden bu sıcaklığın normal olduğunu görebilirsin. Bize oyuna girerken video başlatıp ya da oyuna girdiğindeki işlemci mhz'ini ardından ise 10 - 15 dakika sonraki işlemci mhz'ini paylaşman sağlıklı olur. Ayrınca şarj adaptörün kaç W? Çünkü intelin sitesinden de görebileceğin üzere üreticiler tdp değerlerini ayarlayarak işlemcinin turbo frekansını da ayarlayabiliyorlar. Eğer adaptörün monsterlardaki gibi 120W ise o zaman intelin sitesindeki orijinal turbo Mhz'lerine ulaşamaman gayet normal. Elinden gelen şeyler ise fan çıkışlarının temiz olduğuna emin olmak, aralıklarla termal macunu yenilemek ve laptop altının hava sirkülasyonuna müsait olduğuna emin olmaktır.

Geri
Yukarı