Acer Nitro 5 AN515-55 frekans ayarı nasıl yapılır?

Psikolojik sınırım yok aslında hocam zarar gelmeyecek seviye neyse oraya koyabilirim.
Hocam 90 derece ile bir deneyin derim. Olmazsa birer birer azaltırsınız. Her oyunda farklı sonuçlar alınıyor zaten. Deneyerek ideal ayarları bulabilirsiniz.

Nasıl ayarlıcam hocam kusura bakmayın sizi de çok darladım.
Ne demek hocam. Throttlestop indirin daha önceden yoksa. Daha sonra BDPROCHOT kısmını 90 derece yapın, oyunlarda kontrol edin.

Sağ olun hocam ayarladım peki Turbo Power limits ayarlarını değiştirmeli miyim sizce.
Ben hiç dokunmadım o kısımlara. Bence gerek yok. Zaten dolaylı olarak hem güç tüketimi hem de frekanslar duruma göre düşecek 90 dereceyi geçmemek için.

Anladım teşekkür ederim hocam bir sorum daha olacak şu an Single Channel RAM kullanıyorum mesela GTA 5 Ultra ayarlarda 40-60 arası FPS alıyorum bunu Dual Channel yaptığımda ortalama kaç FPS artışı olur.

Anladım teşekkür ederim hocam bir sorum daha olacak şu an Single Channel RAM kullanıyorum mesela GTA 5 Ultra ayarlarda 40-60 arası FPS alıyorum bunu Dual Channel yaptığımda ortalama kaç FPS artışı olur.
Hocam ayarlara bağlı. 40-60 FPS aldığınıza göre MSAA 4X ve Advanced Graphics açık diye tahmin ediyorum. Bu şekildeyse 3-5 FPS dışında fark olmaz. Ama MSAA ve Advanced Graphics kapalı, kalan ayarlar Ultra olacak şekilde 90-110 FPS alırsınız çift kanal bellek ile.

Teşekkür ederim hocam yardımlarınız için.
Hocam bir de şeyi soracağım mesela 2 saatlik oyun deneyimin ardından 90 derecelere ulaşması normal mi yoksa servislik bir durum var mı kusura bakmayın ilk defa Gaming laptop kullanıyorumda o yüzden cahilim biraz.

Son düzenleme:
Nitro senseden dengeli modda kullanın. Oyunlarda Turbo'nun frekansını düşürüyor. Sıcaklıklar çok fark ediyor. Bendeki AN515-55 oyun testleri:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı