Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-55 LoL düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ulasovv

Centipat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, bu bilgisarayı alalı yaklaşık 7-8 gün oldu ve bu süreçte sürekli FPS'leri deneyimledim. Fakat şöyle bir sorun var ki bu değerler FPS testlerindeki değerlerin neredeyse yarısı (örneğin: CS:GO 240-210 arası alacakken 140 civarı alıyorum bütün özellikler yüksekte iken. (V-Sync Kapalı) Driverleri tek tek elimle garanti olsun diye Acer'in sitesinden yükledim. Benim gibi bu sorunu yaşayan birkaç arkadaş daha olmuş @çokdüşünenbiri bir bakarsan sevinirim. @çokdüşünenbiri
Sistem özelliklerim
i7-10750H Intel
GTX1660 Ti (Max-Q değil)
512 GB M.2 SSD
16x1 GB RAM (Sorunun Single RAM olduğu söylenir ancak kafamı karıştıran sadece bu sorun Acer'da mı var? Yani diğer markaların Single RAM olması perfomansı düşürmüyor mu?) Üründe donanımsal bir sorun olması gibi bir durum var mı aşırı moralim bozuldu. Tek çözüm Dual Channel RAM yapmak mı?
LoL gibi oyunlarda bile 140 150 FPS almak can sıkıcı lütfen yardımcı olursanız sevinirim. @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam üzgünüm ama RAM dışında çözüm yok.

İlk mesajımı çözüm olarak işaretleme şansınız varsa memnun olurum hocam. Laptop güzeldir ancak sizi üzmez.
Hocam verdiğiniz linkte biraz gezidim single ile dual ramin arasında bir fark olmadığı yazıyor. Testler de bunu doğrular nitelikte. Anlamadım açıkçası
Hocam üzgünüm ama RAM dışında çözüm yok.
hocam aynı laptopu aldık sanırım ram eklemesinde nasıl yaptınız ve son fps değerlerini atabilme şansınız var mı ?

Hocam verdiğiniz linkte biraz gezidim single ile dual ramin arasında bir fark olmadığı yazıyor. Testler de bunu doğrular nitelikte. Anlamadım açıkçası

hocam aynı laptopu aldık sanırım ram eklemesinde nasıl yaptınız ve son fps değerlerini atabilme şansınız var mı ?
Dostum sana şöyle söyleyeyim, RTX 2060 predator var fakat Warzone ve BF V gibi oyunlarda GTX 1650-1650 Ti performansı alıyorum. Arkadaşım Nitro GTX 1660 Ti ile Warzone'da tek kanal RAM iken ortalama 40-50 FPS alırken şimdi 70-90 alıyor. LOL'de de minimum 57 görmüş iken çift kanal ile 110 görüyor. Tek kanal ve çift kanal arasında çok fark var fakat Tomb Raider gibi oyunlarda fazla hissettirmiyor o farkı sadece o kadar.

Dostum sana şöyle söyleyeyim, RTX 2060 predator var fakat Warzone ve BF V gibi oyunlarda GTX 1650-1650 Ti performansı alıyorum. Arkadaşım Nitro GTX 1660 Ti ile Warzone'da tek kanal RAM iken ortalama 40-50 FPS alırken şimdi 70-90 alıyor. LOL'de de minimum 57 görmüş iken çift kanal ile 110 görüyor. Tek kanal ve çift kanal arasında çok fark var fakat Tomb Raider gibi oyunlarda fazla hissettirmiyor o farkı sadece o kadar.
Anladım hocam. Kafama yattı gibi. Dediğiniz değerler çok düşük değil mi bu ekran kartları için 57 Ler 90 lar

Kendim taktım. Değerlere gelirsek birkaç oyun hariç çift kanal RAM ile testlerdeki sonuçları alıyorum.

Yalnız sıcaklıklardan memnun değilim ben. İade şansınız varsa RTX 2060'lı sürüme de bakabilirsiniz. Fiyat farkı çok az olması lazım.

Burada birçok oyun testi paylaştım. Yarına da 7 oyun olan bir test daha yüklenmiş olur.

Kendim taktım. Değerlere gelirsek birkaç oyun hariç çift kanal RAM ile testlerdeki sonuçları alıyorum.

Yalnız sıcaklıklardan memnun değilim ben. İade şansınız varsa RTX 2060'lı sürüme de bakabilirsiniz. Fiyat farkı çok az olması lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada birçok oyun testi paylaştım. Yarına da 7 oyun olan bir test daha yüklenmiş olur.
Kutu kartonun sapı yırtıldı hafif galiba iadesi yapılmıyor bilmiyorum bana sınırları baya zorladım daha fazlasını verebileceğimi sanmıyorum

Geri
Yukarı