Acer Nitro 5 AN515-58 (2022) Çok Isınıyor

Merhaba arkadaşlar bende Acer Nitro 5 aldım RTX3070 modelini, fanlar niye bu kadar gürültü yapıyor derken bu konuyu gördüm. Burada denildiği gibi bende Windows 11 Pro kurmuştum fakat bunun etkileyeceğini bu sebeple Home sürümüne dönersem daha iyi olacağı bana da söylendi. Bilgisayarın bu kadar gürültülü olması normal diyorsunuz doğru mudur? Kötü bir şey düşünmeme gerek yok o zaman

Ekran kartlarının sürücüleri en kararlı Home sürümünde çalışıyor hocam o yüzden öyle diyorlar fanlara gelirsek boşta mı dönüyor yoksa azıcık yüke binince mi çok fazla fan açıyor?

Ekran kartlarının sürücüleri en kararlı Home sürümünde çalışıyor hocam o yüzden öyle diyorlar fanlara gelirsek boşta mı dönüyor yoksa azıcık yüke binince mi çok fazla fan açıyor?

Yok hayır normalde çalışmıyor fazla. Oyunlarda yüke bindiği zaman fanlar hızlı ve gürültülü çalışmaya başlıyor normalde fazla ses yok.

Yok klavyede falan sıcaklık yok sadece fan çok sıcak üflüyor hatta fanın çok sesli çalışmasına rağmen ama şarjı çıkarınca ne sıcaklık kalıyor ne fan sesi.

Ben çözdüm sorunu 85 90 dereceyken 72 74 falan oldu güç planından en düşük işlemci kullanımı var pildeyken yüzde 5'di ama şarjdayken yüzde 100'dü onu da 5 yaptım şimdi fazla ısınmıyor. Performansta da fazla bir değişiklik yok en yüksek kullanım halaa 100 de.
Hocam fandan sıcak hava gelmesi normal ama CPU kullanım değerlerini çok merak ediyorum buraya görev yöneticisinin CPU ve GPU kullanım değerlerini atar mısınız? Ayrıca AC takılı değilken fan ayarı yapmanıza engel olduğu için büyük ihtimal fan normal hıza dönüyor bence işlemciyi zorlayıp nitrosense fanı hızlı dönmesi için tetikleyen bir uygulama var bilgisayarı yoruyor gibi.

Hocam fandan sıcak hava gelmesi normal ama CPU kullanım değerlerini çok merak ediyorum buraya Görev Yöneticisi'nin CPU ve GPU kullanım değerlerini atar mısınız? Ayrıca AC takılı değilken fan ayarı yapmanıza engel olduğu için büyük ihtimal fan normal hıza dönüyor bence işlemciyi zorlayıp Nitro Sense fanı hızlı dönmesi için tetikleyen bir uygulama var bilgisayarı yoruyor gibi.

CPU kullanımı %3 ETS 2 de ama 90 derece.

Hocam benimde oyunlar 90 derece görüyor o normal eğer oyun oynamıyorken 70 dereceyi geçiyorsa sorun var demektir havalarda ısınmaya başladı zaten bu da bir sebep.

Hocam benim de oyunlar 90 derece görüyor o normal eğer oyun oynamıyorken 70 dereceyi geçiyorsa sorun var demektir havalarda ısınmaya başladı zaten bu da bir sebep.

Bende i7 12700H 3050 Ti var ilk aldığım zaamnlar aynısını yaşıyordum fakat bu işlemci zaten güçlü oldduğu için ekran kartını besliyor ve bu yüzden Turbo'yu kapadım ayrıca bakıma gönderdim termal macun vs yenilenince Turbo'yu açsam bile 70 80 dereceleri görüyorum sorunu olanlar macun yenilemeye götürebilirler. İlk alındığında macun bilgisayarın üzerinde uzun süre durmuş olabiliyor bu yüzden alınca yenilemek gerek.

Bende i7 12700H 3050 Ti var ilk aldığım zaamnlar aynısını yaşıyordum fakat bu işlemci zaten güçlü oldduğu için ekran kartını besliyor ve bu yüzden Turbo'yu kapadım ayrıca bakıma gönderdim termal macun vs yenilenince Turbo'yu açsam bile 70 80 dereceleri görüyorum sorunu olanlar macun yenilemeye götürebilirler. İlk alındığında macun bilgisayarın üzerinde uzun süre durmuş olabiliyor bu yüzden alınca yenilemek gerek.
Vatandan almıştım oraya götürecem yarın ısınıyor diye

Geri
Yukarı