Acer Nitro 5 AN515-58-79YK mavi ekran hatası

sinanaltinari

Decapat
Bu Acer laptopu cumartesi günü satın aldım. İçerisindeki şu RAM'i söküp eski laptopumdaki şu RAM'leri 2*16 olarak ve 1TB Samsung EVO Plus ssdmi taktım, orijinal W11 Pro kurdum. Chipset, IO vs tüm sürücüleri tam eksiği veya fazlası yok driver konusunda. Aldığımdan beri 7 kez mavi ekran hatası aldım. Sorunu forumdan çözmeye çalıştım. Memtest86 testinde taktığım Crucial RAM'ler sorunsuz geçti. DDU ile ekran kartını kaldırıp en son sürümü kurdum. Laptopu şu an ASUS VG249Q monitörü çift ekran olarak kullanıyorum. Monitörden önce de mavi ekran hatası aldım. Monitör direkt RTX ekran kartına bağlı olduğu için MUX Switch açmadım. Az önce Steam'den oyun aldım ve yine mavi ekran sebebi de genelde ntkrnlmp.exe ve dxgmms2.sys. Ne yapacağımı şaşırdım. Son 3 dump dosyasını aşağı ekliyorum. En sonuncusu bu konuyu yazarken oldu. Yardımlarınıza açığım.

Minidump dosyaları Google Drive

Bu arada BIOS sürümüm güncel. Geldiğinde en son sürüm yüklüydü

Son düzenleme:
4800H var işlemci bende ekran kartı 1650ti atıyorum ekran kartını bazen işlemcinin dahili ekran kartı biriminden bazen de 1650ti den kullanıyor geçiş yapıyor bu aşamalarda bence çökme mavi ekran veriyor ama sizde intel işlemci başka bir nedenide olabilir?

bu arada özelden mesaj atabilirmisiniz bana ben atamıyorum

4800H var işlemci bende ekran kartı 1650 Ti atıyorum ekran kartını bazen işlemcinin dahili ekran kartı biriminden bazen de 1650 Ti'den kullanıyor geçiş yapıyor bu aşamalarda bence çökme mavi ekran veriyor ama sizde Intel işlemci başka bir nedeni de olabilir?

Bu arada özelden mesaj atabilir misiniz bana ben atamıyorum.

Dediğiniz geçişler normal alakası olamaz onun. Çünkü cihazınızda MUX yok. Özel mesaj forumda kapalı ne diyecektiniz?

Hocam ASUS'a mı uygulayacaksınız?
evet FA506-BQ200.
IMG_20230202_112153.jpg

Garanti etiketi duruyor daha. Garantisi devam ediyor mu?

Bu Acer laptopu cumartesi günü satın aldım. İçerisindeki şu RAM'i söküp eski laptopumdaki şu RAM'leri 2*16 olarak ve 1TB Samsung EVO Plus ssdmi taktım, orijinal W11 Pro kurdum. Chipset, IO vs tüm sürücüleri tam eksiği veya fazlası yok driver konusunda. Aldığımdan beri 7 kez mavi ekran hatası aldım. Sorunu forumdan çözmeye çalıştım. Memtest86 testinde taktığım Crucial RAM'ler sorunsuz geçti. DDU ile ekran kartını kaldırıp en son sürümü kurdum. Laptopu şu an ASUS VG249Q monitörü çift ekran olarak kullanıyorum. Monitörden önce de mavi ekran hatası aldım. Monitör direkt RTX ekran kartına bağlı olduğu için MUX Switch açmadım. Az önce Steam'den oyun aldım ve yine mavi ekran sebebi de genelde ntkrnlmp.exe ve dxgmms2.sys. Ne yapacağımı şaşırdım. Son 3 dump dosyasını aşağı ekliyorum. En sonuncusu bu konuyu yazarken oldu. Yardımlarınıza açığım.

Minidump dosyaları Google Drive

Bu arada BIOS sürümüm güncel. Geldiğinde en son sürüm yüklüydü
Bi fikri bilgisi olan yok mudur?

@Recep Baltaş müsait olursanız dump dosyalarına siz de bakabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı