Acer Nitro 5 AN515-58 laptop nasıldır?

İnanın tüm driverları kurdum. Her şeyin güncel versiyonunu indirdim. GeForce Experience kurdum. Acer Nitro Sense kurdum, ekran kartı ayarlarından performans moduna aldım ama nafile ne yaptıysam olmadı. CPU kullanımı %30ları geçmiyor sanki kısıtlama varmışcasına. Normal şartlarda oyunda CPU coşar en kötü %50-60 civarlarında gezer performansta ona göre olur. Ya benim aldığım laptop kusurluydu ya da Acer Nitro bu modeli yapmayı becerememiş. Oyunlarda beklediğim performans FPS değerlerinin çok çok altında kaldı ve iade etmek zorunda kaldım.

Nitrosense de ayrık gpu özelliği var onu aktif ettim, ayrıca 144hz monitörüm var zaten ona bağlayıp kullanıyordum yine de performans alamadım. Günlerce araştırdım forumlarda yabancı sitelerde acaba ne sorun var diye.

Ram tek kanalsa normal düşük performans olması. Mutlaka çift kanal yapılmalı.

Hocam tek kanal o kadar fark etmiyor tas catlasin 10 FPS fark eder YouTube'da karsilastirma videosu var.

O genelde masaüstü bilgisayarlarda falan. Laptoplarda aşırı farkediyor oyununa göre. Birde 120FPS alırken 10FPS farketmesi var 50FPS alırken var. % olarak fark daha önemli.

Son düzenleme:
Geçenlerde almıştım. Ürünün performansını kesinlikle beğenmedim açık söyleyeyim. 3060 ekran kartı CS:GO'da 170 FPS veriyorsa o işte bir sıkıntı vardır. Ürünü iade edip kasa topladım. Acer Nitro benim için sınıfta kaldı açık ve net.
cs:go' nun ciddi optimizasyon sorunları var ama ona bakarak karar vermemelisin

Geri
Yukarı