Acer Nitro 5 AN515 Çok Isınıyor

retr0o

Decapat
Daha fazla  
3 Gün önce aldığım Acer Nitro 5 AN515 i7 laptopumun CPU'su çok ısınıyor.
Öyle ki altında soğutucu olmasına rağmen kendi yazılımı olan Nitro sense de CS:GO gibi düşük sistem isteyen bir oyunda 90 dereceyi görüyor.
Hiçbir uygulama çalışmazken bile 50 dereceleri buluyor normal mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle ki altında soğutucu olmasına rağmen kendi yazılımı olan Nitro sense de CS:GO gibi düşük sistem isteyen bir oyunda 90 dereceyi görüyor.

Evet normal boştayken 50 derece CS'deyken 90 derece laptoplar için normal benim de var oradan biliyorum.

Soruna bir çözüm buldun mu? Aynı sorunu ben de yaşamaya başladım. Normalde yoktu. Dün AMD'nin sitesinden en güncel sürücüyü filan indireyim derken bilgisayar çok sesli çalışmaya başladı ve sıcaklık boşta bile 50 derecenin altına düşmüyor.

Ö
Hayır bulamadım. Bulursan yazar mısın?
Özel bir cevap bulamadım ama o gün nedense bilgisayar çok sesli çalıştı. Şimdi çok ses yok. Euro Truck Simulator 2'de yüksek performansla 80 derece civarında, boşta dengeli kullanımda 55-60 derece, boşta güç tasarruflu kullanımda ise 35-40 derece civarında oluyor. Boşta neredeyse hiç ses yok. Laptoplarda illaki belli bir seviyede ısınma olur diyorlar. Bilemedim. Bütün kullanıcılar bu şekildeyse normali bu demek ki.

Öncelikle hayırlı olsun. Şu konuda bilgi vermek isterim ki almış olduğunuz model i7 işlemcili gaming bir model ve özellikle oyunlarda cihaz kapanmadığı sürece ısınması bir sorun teşkil etmeyecektir. Ama yine de tedirginseniz arka kısmını bir miktar yükselterek veya bir soğutucu kullanarak cihazın altındaki hava sirkülasyonunu arttırabilir bu sayede de biraz daha serin çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı