Başarılı Kurulum Acer Nitro 5 Big Sur 11.2.3

• Marka: Acer.
  • Model: AN515-55.
  • BIOS Sürümü: v1.10. (SATA modunu değiştirmek için ''Main'' sekmesinde CTRL+S yapıp menüyü etkinleştirebilirsiniz.)

Sistem özellikleri:

• i7 10750H.
  • 2x16 GB RAM.
  • GTX 1660 Ti.
  • 512 GB NVMe M.2 SSD.

Kullandığım imaj: OpenCore: macOS Big Sur Intel & AMD kurulum imajı.
Kullandığım EFI: rinmichi/Nitro-5-AN515-54-Hackintosh.

Çalışanlar

-Wi-Fi (5 GHz bandı da çalışıyor.).
-Bluetooth (Haylou GT1 ile denendi.).
-Hoparlör.
-Mikrofon.
-Webcam.
-Klavye.
-Touchpad.
-Sabit renk klavye ışığı (Normalde RGB).
-Parlaklık, ses, pil seviyesi barları.
-Harici klavye, mouse da çalışıyor.
-Taşınabilir HDD ile de denedim, o da çalışıyor.

Not: Sadece aklıma gelen ve önemli olduğunu düşündüğüm maddeleri paylaştım. Çalışmayan hiçbir şey yok şu an için.

Çalışmayanlar:

-Harici GPU, GTX 1660 Ti.
-Şimdilik hiçbir şey. (GTX 1660 Ti hariç.)

Denediğim ve Çalışan Apple Servisleri

-App Store (Uygulamalar indiriliyor ve çalışıyor. Örnek olarak meraklısı varsa GarageBand sıkıntısız çalışıyor.).
-Siri.
-Haritalar.
-Apple Music.

NOT: Bu liste uzayabilir. Muhtemelen çoğu servis çalışıyordur. Sadece deneme fırsatı bulduklarım bunlar.

Önemli not: Laptopta sadece bir tane diskim olduğu için ve Windows üzerine kurduğum için şimdilik USB ile boot oluyor macOS. Benim için bir eksi değil ama önemli bir şey olduğu için paylaşmak istedim. Birkaç denemede USB'siz de boot ettim macOS'i, oldu ama bu sefer de Windows boot etmede sıkıntı çıkıyor. Çözülebilir ve kolay bir sorun kişisel fikrim.

Kurulum için bütün kaynakları olmasa da çoğunu Technopat üzerinden edindim.

Ekran Resmi 2021-04-02 11.10.21.png

Ekran Resmi 2021-04-02 11.11.42.png

Ekran Resmi 2021-04-02 11.11.53.png

Ekran Resmi 2021-04-02 11.09.35.jpeg

GTX 1660 Ti desteği yok. Bu yüzden HDMI şansı şimdilik hiç yok.

HDMI çalıştırmayı başardım. EFI dosyamdaki hibernationfixup.kext ile sen de deneyebilirsin.

HDMI çalıştırmayı başardım. EFI dosyamdaki hibernationfixup.kext ile sen de deneyebilirsin.
Sizin GTX 1050'inin resmî macOS desteği var. Bu yüzden HDMI çalışıyor. High Sierra mı sürümünüz ?

Sizin GTX 1050'inin resmî macOS desteği var. Bu yüzden HDMI çalışıyor. High Sierra mı sürümünüz ?
Hayır, sürüm Big Sur. Big Sur'da GTX1050 desteği yok. HDMI HD630 ile çalışıyor. Attığım kextin işlevi bu.

Hayır, sürüm Big Sur. Big Sur'da GTX1050 desteği yok. HDMI HD630 ile çalışıyor. Attığım kextin işlevi bu.
Anladım hocam. Müsait bir zamanda deneyip haber vereceğim. Tekrar teşekkürler.

Hackintosh yaparken tüm cihazlar bu şekilde gözükür. Eğer masaüstü bir cihaz kullanıyorsanız iMac eğer dizüstü bir cihaz görüyorsanız MacBook Pro olarak tanıtırsınız genelde.
Hocam size sormak istediğim bir soru var. Sizce NVIDIA kart kullanamadan Hackintosh yapmaya değiyor mu? İşte Windows'a geçebilmek için sistemi yeniden başlatmak vs.

Umarım hocam.

Tüm kurulumlarda böyle diye biliyorum.

Bir dakika. Cihaz neden MacBook Pro gözüküyor? Güzel olmuş hocam. :like:

Eki Görüntüle 953474

Tüm kurulumlarda böyle değilir. OpenCore Config'e smbios ne yazıldıysa o olur siz bunu değiştirebilirsiniz macpro 2019 model bile yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı