Acer Nitro 5 darboğaz

• Konuyu başlatan eIu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 1B
Geçen gün yeni modeli için bir arkadaş 95-98 görüyorum rahat demişti. İnsanlara tavsiye ediyoruz ama bunları da görmek can sıkıcı.

Aslında Ryzen işlemcilerin çoğu için söylediğin değerler normal bir Ryzen 5 4600h işlemcinin 105 derceye çıkması işlemcide herhangi bir sıknıtıya yol açmıyor işlemci bu sıcaklıklara dayanabilecek şekilde tasarlanmış ya da böyle tasarlandığı için ısınıyor.

Aslında Ryzen işlemcilerin çoğu için söylediğin değerler normal bir Ryzen 5 4600h işlemcinin 105 derceye çıkması işlemcide herhangi bir sıknıtıya yol açmıyor işlemci bu sıcaklıklara dayanabilecek şekilde tasarlanmış ya da böyle tasarlandığı için ısınıyor.
Kesinlikle ben de bu fikirdeyim, ayrıca laptopta sıcaklığa takılan bir insan da değilim. Bu laptopun 70 derece sularında çalışan bir cihaz olarak anlatılıp insanlara tavsiye edildiğini çok gördüm o yüzden söyledim.
R5 4600h ve GTX 1650 Ti olan model mi? Ona göre tavsiye vereceğim. 7300 liraya kağıt üstünde en iyisi oydu. Sıcaklık sıkıntı ise önermem.
İ5 10.nesil ve 1660ti versiyonuna yazmış arkadaş şimdi baktım.

Kesinlikle ben de bu fikirdeyim, ayrıca laptopta sıcaklığa takılan bir insan da değilim. Bu laptopun 70 derece sularında çalışan bir cihaz olarak anlatılıp insanlara tavsiye edildiğini çok gördüm o yüzden söyledim.

Şahsen ben Ryzen5 3550h işlemci kullanıyorum işlemci sıcaklık sorunu yaşadığım için konu açmıştım bahsettiğim değerler uzun saatler dinlendirmeden oyun oynadığımda 86 dereceyi görmesiydi fakat o derecede bile klavyede gram sıcaklık olmuyordu ASUS TUF FX505dt kasa laptop kullanıyorum asıl rahatsız olduğum konu fan sesiydi onu da yüksek grafikli oyunlarda işlmeci TDP değerini düşürerek çözdüm aynı FPS ve sıcaklık değerlerini alıyorum fakat fan sesi oldukça azaldı.

Tamam hocam. O zaman yapabileceğim tavsiye, çözünürlüğü fazla düşürmeyin. İşlemci yükü, düşük ayarlarda daha da artar.

Geri
Yukarı