Acer Nitro 5 düşük FPS sorunu

• Konuyu başlatan xenia
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 11B
Zaten oyuna girince otomatik olarak açılıyor. Ya da NVIDIA sekmesini açıp bakabilirsin hangi oyunlarda açılacağına.

Eki Görüntüle 643381

Aslında her şey benim hatamdanmış şu anda memnunum :D sende neden öle oldu anlamadım şarjda oynuyorsun değil mi?
Her laptopta ısınma sorunu var ısındıktan sonra FPS düşüyor ama Acer bu bilgisayarın fanlarını bayağı güçlü yapmış çok kısa sürede eski sıcaklığa dönüyor şu anda memnunum ve şöyle bir şey var sanırım bu bilgisayara 8 GB ek RAM almam lazım, ama acelesi yok tabii ben memnunum İnşallah sende sorununu çözersin. :)

Aslında her şey benim hatamdanmış şu anda memnunum :D sende neden öle oldu anlamadım şarjda oynuyorsun değil mi?
Her laptopta ısınma sorunu var ısındıktan sonra FPS düşüyor ama Acer bu bilgisayarın fanlarını bayağı güçlü yapmış çok kısa sürede eski sıcaklığa dönüyor şu anda memnunum ve şöyle bir şey var sanırım bu bilgisayara 8 GB ek RAM almam lazım, ama acelesi yok tabii ben memnunum inşallah sende sorununu çözersin. :)

Aynı FPS sorunlarını herkes gibi bende yaşıyorum. Evet fan sistemi iyi çalışıyor ama her türlü FPS düşüklügü yaşıyorum. LoL'de 80-120 FPS alıyorum orta ayarlarda. Laptopun özellikleri ise şöyle Acer Nitro 5 Ryzen 7 RX560 X 16 GB RAM 552 GB SSD 120Hz panel. Bu özelliklere ragmen LoL ve Valorant FPS 120'u geçmiyor. Nasıl çözdünüz nasıl çözebilirim?

Aynı FPS sorunlarını herkes gibi bende yaşıyorum. Evet fan sistemi iyi çalışıyor ama her türlü FPS düşüklügü yaşıyorum. LoL'de 80-120 FPS alıyorum orta ayarlarda. Laptopun özellikleri ise şöyle Acer Nitro 5 Ryzen 7 RX560 X 16 GB RAM 552 GB SSD 120Hz panel. Bu özelliklere ragmen LoL ve Valorant FPS 120'u geçmiyor. Nasıl çözdünüz nasıl çözebilirim?
RX 560X GTX 1050 ve 1050 Ti arasında bir kart. 1660Ti'lı laptoplar ile karıştırmayın. R7 3750H'dır büyük ihtimalle işlemciniz. Bu da i5 8265U güçünde. U Serisi düşük performans + fazla pil ömrünü amaçlar yani bir 8300H etmiyor. 10. Nesiller de çıkmış durumda. LoL'ü bilmem ama Valorant'ta normaldir.

Acer Nitro AN515 aldım inceleme videolarında Valorant'ta veya başka oyunlarda 150-200 FPS gösteriyor ama ben Valorant indirdim yeni aldığım için sadece o var işte dediğim gibi FPS'im 150-200 yenine 30-60 oluyor neden kurarken mi bir hata yaptım anlamadım Windows'u kurdum sürücüleri falan hep son sürüme güncelledim neden 30-60 FPS alıyorum aydınlatır mısınız nasıl düzeltirim?

Acer Nitro AN515 aldım inceleme videolarında Valorant'ta veya başka oyunlarda 150-200 FPS gösteriyor ama ben Valorant indirdim yeni aldığım için sadece o var işte dediğim gibi FPS'im 150-200 yenine 30-60 oluyor neden kurarken mi bir hata yaptım anlamadım Windows'u kurdum sürücüleri falan hep son sürüme güncelledim neden 30-60 FPS alıyorum aydınlatır mısınız nasıl düzeltirim?
Yüksek performans moduna aldın mı bilgisayarı ?

PUBG ve Warzone oyunlarında ekran kartı kullanımlarınız nasıl dikkat edip bakan var mı? Aynı cihaz bende de var ekran kartı kullanımım bu iki oyunda çok dalgalı ve LoL oyununda bütün ayarlar yüksekte olmasına rağmen yoğun savaşlarda FPS 110'a kadar iniyor ve ekran kartı kullanımı düşüyor bunun sebebini bilen var mı? Bu arada 16 GB Dual Channel RAM var cihazda.

Geri
Yukarı