Acer Nitro 5 düşük FPS

Emir Erenoğlu

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Acer Nitro 5 AN515-57 modelini yaklaşık 1 ay önce amazondan satın aldım. Ekran kartı RTX 3060. Son 1 haftaya kadar her şey düzgündü fakat FPS problemleri yaşamaya başladım. Normalde, en yüksek ayarda oynadığım DEVOUR oyunu, şu an ayar fark etmeksizin 30 FPS'in üstüne çıkmıyor. Oyunların genelinde sorun mevcut (CS:GO, MK11 vs.) .
  • Nvidia Denetim Masasından ekran kartını aktifleştirdim, oyun ekran kartıyla çalışıyor.
  • Sürücüler ve Windows 10 güncel.
  • Ekstra virüs koruma veya gereksiz driver programları kullanmıyorum.
  • Hayır virüs yok.
  • Oyunları şarjdayken oynuyorum.
  • Güç planı Performansta da Dengelide de aynı sonuç.
  • GeForce Experience'dan Battery Boost performanstayken de kapalıyken de aynı sonuç.
  • Arka planda gereksiz uygulamalar açık değil.
  • Aygıt yöneticisinde ekran kartım ve entegre grafik gözüküyor.
  • Gelişmiş Görüntü Ayarlarında ekran kartı olarak Entegre grafik gözüküyor.
  • Oyunlarda Vsync kapalıyken veya açıkken de aynı sonuç.
  • Overclock yapılmadı, her şey stok.
  • Hayır yere düşmedi, cihaz hiç hasar almadı.

Yani elimden gelen her şeyi yaptım gibi. Dediğim gibi, son 1 haftaya kadar her şey normaldi. Yardım etmek dışında, 'keşke onun yerine bunu alsaydın, ben aldım memnunum' tarzı yorum yazacaksanız yapmayın, okuyun geçin, kendinize saklayın gereksiz yorumları. Yardımcı olacak olan buyursun, ama diğerleri konuyu boş doldurmasın.

• 16 GB RAM
  • RTX 3060
  • i5-11400H
  • 512 GB SSD
  • 144Hz FHD Ekran
  • Freedos geldi, güncel, orijinal Windows 10 kurdum.

Sıcaklıkları MSI Afterburner ile kontrol edin. Yüksek çıkarsa garantiye gönderin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar merhaba, bu konu ile ilgilenebilir misiniz bir türlü çözüme ulaşamadım teşekkürler şimdiden. @@ny4rlk0

Yeni konular

Geri
Yukarı