Çözüldü Acer Nitro 5 ekran donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kaday Tegin

Hectopat
Yer
Ötüken
Daha fazla  
Sistem bilgilerim;
  • AMD Ryzen 7 3750H.
  • 16 GB RAM.
  • 1TB HDD + 265GB SSD.
  • GTX 1650.
İşletim sistemim Windows 10 SSD'ye kurdum ve bütün güncellemeleri indirdim.
Driver'ları direk Acer'ın sitesinden indirdim. Ve hepsi güncel. Ama anlayamadığım bir şekilde ekran donuyor ara ara. Birden donuyor. Ekran donduğunda bilgisayar çalışıyor hatta video izlerken durdurup oynatmaya devam edebiliyorum ama ekran donuk kalıyor. Ekranı kapat aç yaptığımda düzeliyor. Ama bazen art arda oluyor kanser oluyorum bilgisayar da daha yeni vurup kıracağım ondan korkuyorum. AMD'nin ekran kartını devre dışı bırakınca sorun düzeliyor ama bu seferde ekran parlaklığını kontrol edemiyorum ekran en parlakta kalıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Verdiğiniz linkteki Auto-Detect and Install aracını indirdim. Aracı çalıştırdım. Araç yükleme aşamasına geçtiğinde yarıda hata verdi. Hatanın nedenine AMD'nin sitesinden baktığım zaman "Sürücü ve Yazılım Çakışmaları" diye bir şey gördüm. Sağ olsunlar altta çözümünü de vermişler. "Mevcut veya hasar görmüş sürücü dosyalarını ve kayıt defteri girdilerini kaldırmak için AMD Cleanup Utility'yi kullanın, böylece Radeon Yazılım paketinin başarıyla yüklenmesine izin verin." Söylediği aracı kullandım. Araç otomatik olarak kaldırdı AMD dosyalarını. Daha sonra yeniden başlatıp tekrardan Auto-Detect and Install aracını çalıştırıp Radeon Yazılımını kurarken "Ek Seçenekler" altındaki "Fabrika Sıfırlaması" seçeneğini seçtim ve yazılımı kurdum. Sanırım sorun böylece çözülmüş olacak. Teşekkürler.
Verdiğiniz linkteki Auto-Detect and Install aracını indirdim. Aracı çalıştırdım. Araç yükleme aşamasına geçtiğinde yarıda hata verdi. Hatanın nedenine AMD'nin sitesinden baktığım zaman "Sürücü ve Yazılım Çakışmaları" diye bir şey gördüm. Sağ olsunlar altta çözümünü de vermişler. "Mevcut veya hasar görmüş sürücü dosyalarını ve kayıt defteri girdilerini kaldırmak için AMD Cleanup Utility'yi kullanın, böylece Radeon Yazılım paketinin başarıyla yüklenmesine izin verin." Söylediği aracı kullandım. Araç otomatik olarak kaldırdı AMD dosyalarını. Daha sonra yeniden başlatıp tekrardan Auto-Detect and Install aracını çalıştırıp Radeon Yazılımını kurarken "Ek Seçenekler" altındaki "Fabrika Sıfırlaması" seçeneğini seçtim ve yazılımı kurdum. Sanırım sorun böylece çözülmüş olacak. Teşekkürler.

Çözüm
İkinize de teşekkürler. Benim de bilgisayarım Acer Nitro 5. Özellikle YouTube üzerinden video izlerken ekran donuyordu. Uyguladığınız adımları ben de aynı şekilde yaptım ve sorun çözüldü. AMD Cleanup Utility kullanmadan önce DDU ile de silme işlemi yapmayı öneririm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı