Acer Nitro 5 ekranı göz kızartıyor

Bütçe
1000

gozumagriyor

Femtopat
Daha fazla  
Edit:
Comfyview veya IPS özelliği olan başkaları da benim gibi göz ve baş ağrısı çekmiş. Fotoğraflarını yükledim.

İyi günler geçen hafta almış olduğum Nitro 5 AN515-58 marka laptopu kullanmaktayım. Laptopu açtığım andan itibaren uzaktan bakınca görüntü bulanık gibi gözüküyor kafamı ekrana yaklaştırıp baktığımda ise düzeliyor. 1080p olmasına rağmen 10 senelik 720p Casper laptopum daha net ve daha düzgün gösteriyor. İşlem gücü ve oyun performansı bakımından çok memnunum fakat ekrana 1 saatten fazla katlanamıyorum. Ekranı değiştirmenin bir yolu var mıdır ve pahalıya mal olur mu? Yoksa iademi etmem gerekli?

Laptopun ekranı ile alakalı bulduğum özellikler:

Ekran Boyutu:
39,6 CM (15, 6")
Görüntü Ekranı Türü:
LCD
Görüntü Ekranı Teknolojisi
ComfyView
Düzlem İçi Anahtarlama (IPS) Teknolojisi:
Ekran Modu
Full HD
Arka Aydınlatma Teknolojisi:
LED
Ekran Çözünürlüğü:
1920 X 1080
Standart Yenileme Hızı:
144 Hz

Dosya Ekleri

• comfy.png
    comfy.png
    278 KB · Görüntüleme: 43
  • ips.png
    ips.png
    1.002,2 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Ekran parlaklığını kısın ve ekran çözünürlüğünü kontrol edin.

Bayağı kıstım + uyku modunu açıyorum ama hala gözlerimi ağrıtıyor az önce eski laptopumu çıkarıp ona baktım benim mi gözlerim bozuldu diye, eski laptopumda herhangi bir sıkıntı olmuyor. Ekran bayağı karanlık olmasına rağmen biri gözüme fener tutuyormuş gibi ağrıtıyor bunun ekranı.

Bayağı kıstım + uyku modunu açıyorum ama hala gözlerimi ağrıtıyor az önce eski laptopumu çıkarıp ona baktım benim mi gözlerim bozuldu diye, eski laptopumda herhangi bir sıkıntı olmuyor. Ekran bayağı karanlık olmasına rağmen biri gözüme fener tutuyormuş gibi ağrıtıyor bunun ekranı.
İsterseniz internette gözlükler var onları kullanabilirsiniz

uzaktan bakınca görüntü bulanık gibi gözüküyor kafamı ekrana yaklaştırıp baktığımda ise düzeliyor. 1080p olmasına rağmen 10 senelik 720p Casper laptopum daha net ve daha düzgün gösteriyor.
Bu enteresanmış. Ekranda kullandıkları filtrelerle mi alakalı acaba? Yoksa gözlerle mi alakalı? 1080p ekranlarda 720p ekranlara göre yazılar bir tık daha küçük ölçekli gösteriliyor sanırım. Siz büyük puntolara alıştığınız için küçük puntolarda sorun yaşıyor olabilir misiniz. Windows görüntü ayarlarından ölçeği artırarak bir deneyin isterseniz.

Comfyview veya IPS özelliği olan başkaları da benim gibi göz ve baş ağrısı çekmiş. Ekranla alakalı bir durum galiba. Yarın Acer'i arayacağım panel değişimi yapmak mümkün mü diye.

Dosya Ekleri

• comfy.png
    comfy.png
    278 KB · Görüntüleme: 50
  • ips.png
    ips.png
    1.002,2 KB · Görüntüleme: 43

Yeni konular

Geri
Yukarı