Acer Nitro 5 Ekranında Parlak Nokta

michaelfarradey

Centipat
Yer
Türkiye, Eskişehir
Selam,

Bugün Acer Nitro 5 cihazımın kutu açılışını yapıp Windows 10 Education kurdum. Daha sonra sürücüleri güncelleştirmeden önce ölü piksel testi yaptım. Ekranın sağ altında bir piksellik bir nokta var ki o nokta hangi renkteyse biraz parlak yanıyor. Çok rahatsız edici ve dikkat çekici değil ama bir kere fark ettim artık. Ölü piksel değil ama örneğin mavi renkteyken parlak mavi yanıyor.

Sebebi nedir bilen var mı? Veya çözümü var mıdır? Yayılma yapar mı? Sürücüleri güncellemediğim için olabilir mi (yarın yapmayı planlıyordum)?
GTX 1650 ti
AMD R5 4600H
8GB ram 512 GB SSD

Fotoğrafı internetten buldum, kendi ekranımın fotoğrafını çekince anlaşılmıyor. Bu kadar büyük değil, dediğim gibi bir piksel.

Dosya Ekleri

• images (24).jpeg
    images (24).jpeg
    12,2 KB · Görüntüleme: 56
Siyah ve renkli ortamlarda beyazlık göze batmıyorsa dert etmeyin hocam.
Tam beyazlık değil. Koyu renklerde zaten belli olmuyor ama açık tonlarda parlaklık yapıyor. Göze batmıyor ama insanın içinde sıkıntı yapıyor. Bir önceki cihazımda da ekranın alt ortasında vardı öylece idare etmiştim uzun süre.

Tam beyazlık değil. Koyu renklerde zaten belli olmuyor ama açık tonlarda parlaklık yapıyor. Göze batmıyor ama insanın içinde sıkıntı yapıyor. Bir önceki cihazımda da ekranın alt ortasında vardı öylece idare etmiştim uzun süre.

İçiniz rahat etmiyorsa değiştirin ama inanın ki hiç gerek yok.

Geri
Yukarı