Acer Nitro 5 fan sesi

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Bilgisayarıma 1 hafta önce fan temizliği yaptırdım ve 2-3 gündür fandan bu ses geliyor. Yardımcı olur musunuz? Sadece boştayken yapıyor oyundayken vs. olmuyor
Bilgisayarı ayağa kaldırınca ses kesiliyor. Acer Nitro 5 laptop.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bilgisayarıma 1 hafta önce fan temizliği yaptırdım ve 2-3 gündür fandan bu ses geliyor. Yardımcı olur musunuz? Sadece boştayken yapıyor oyundayken vs. olmuyor
Bilgisayarı ayağa kaldırınca ses kesiliyor. Acer Nitro 5 laptop.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fan bir yere sürtüyor. Fan devri yükselince fan sesi ile birlikte ses çıkmıyor gibi duruyor. Kaldırınca sesin kesilme sebebi laptop kasasına alt taraftan uygulanan basıncın yok olması ve fanın herhangi bir yere sürtmemesi. Fan temizliği yaptırdığınız yere götürüp kontrol ettirin.

Fan bir yere sürtüyor. Fan devri yükselince fan sesi ile birlikte ses çıkmıyor gibi duruyor. Kaldırınca sesin kesilme sebebi laptop kasasına alt taraftan uygulanan basıncın yok olması ve fanın herhangi bir yere sürtmemesi. Fan temizliği yaptırdığınız yere götürüp kontrol ettirin.
Bunun güç planı ile bir ilgisi var mıdır?

Hayır hocam. Hiçbir firma bu tip ses çıkarması için üretmez ya ayar yapmaz. Fan temizliği yapılırken hata yapılmış.
Hocam çünkü 2-3 gündür sadece bu ses var :D Kafama takıldı benimde. Hocam ben bu arada masaüstünde takılırken güç planını dengeli oyunlarda iken yüksek performans yapıyorum bunları değiştirmemde sakınca var mıdır?

İşlemi kendi servisinde mi yaptırdınız? Fan vidalarına titreşimi engellemek için özel solüsyon yerleştiriliyor. Genellikle mavi renkte olur. Açıp kontrol edebilirsiniz. Bu solüsyon sürülmediği taktirde yüksek RPM'lerde bu tarz titremeler yapabilir. Bundan daha basiti bir kabloya sürtüyor olmasıdır ki bu da ihtimal dahilinde. İçini açıp kontrol edin. Buraya fotoğraf atabilirsiniz.

İşlemi kendi servisinde mi yaptırdınız? Fan vidalarına titreşimi engellemek için özel solüsyon yerleştiriliyor. Genellikle mavi renkte olur. Açıp kontrol edebilirsiniz. Bu solüsyon sürülmediği taktirde yüksek RPM'lerde bu tarz titremeler yapabilir. Bundan daha basiti bir kabloya sürtüyor olmasıdır ki bu da ihtimal dahilinde. İçini açıp kontrol edin. Buraya fotoğraf atabilirsiniz.
Hayır bi tanıdığımız
Hocam PC boşta iken oluyor veyahut internette yük altında böyle bir sorunum yok :)

Son düzenleme:
Hocam çünkü 2-3 gündür sadece bu ses var :D kafama takıldı benim de. Hocam ben bu arada masaüstünde takılırken güç planını dengeli oyunlarda iken yüksek performans yapıyorum bunları değiştirmemde sakınca var mıdır?

Hayır eğer zararlı olsaydı öyle bir seçenek bulunmazdı.

Cihazın alt kapağını açın, inceleyin. Bir toz parçası bile buna sebep olabiliyor bazen. Bir de kasayı kapatırken vidaları öldürürcesine sıkmayın. Dönmeyi kesiği yerde durun.

Yeni konular

Geri
Yukarı