Acer Nitro 5 Format Sonrası Yeniden Başlatma Uzadı

Mountain Lion

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Demokratik Kongo Cumhuriyeti
Acer Nitro 5 515-44 Model cihazıma Windows 10 kurdum. Windows Update güncellemeleri yaptı ve sorun çıkmadı. (eskiden AMD sürücüsü yüklerken mavi ekran veriyordu, o olmadı)

Windows'u "Yeniden başlat" dediğimde (Acer yazısının orada boot olurken) çok uzun sürüyor. 3 dk kadar bekliyorum.
Kapalıyken hemen açılıyor ama.
Disk ile ilgili bir sıkıntı zaten yok okuma: 2483 mb - yazma: 1797mb

Çözemeyince tekrar format attım bu sefer sürücüleri kendi elimle tek tek yükledim, tespit edebildiğim kadarıyla Realtek ses sürücüsünü yükledikten sonra bu hatayı alıyorum.

Şu an sistem ve sürücüler güncel ama sorun devam ediyor. Ne yapabilirim ?

Yeniden başlat zaten uzun sürer. Çünkü bilgisayarı kapat seçeneği ile Windows kendini kapatmıyor tam olarak. Sistem yeniden başlat işleminde sıfırlanıyor bir nevi resetleniyor.

Yeniden başlat zaten uzun sürer. Çünkü bilgisayarı kapat seçeneği ile Windows kendini kapatmıyor tam olarak. Sistem yeniden başlat işleminde sıfırlanıyor bir nevi resetleniyor.
eskiden en fazla 20 saniye sürüyordu şimdi 3,5 dk

SSD varsa Windowsu SSD yerine HDD'ye kurmuş olabilirsiniz.
Yok hocam sadece M2 SSD var. Kapalıyken zaten anında açılıyor.
--------
3.formattan sonra artık eminim, Realtek sürücüsü hatanın kaynağı.
Aşağıdaki sürücü yüklendikten sonra bilgisayar yeniden başlarken çok uzun süre geçiyor:

realtek sürücü.jpeg

Şimdilik Çözüm:
- Güvenli modda DDU ile Realtek sürücüsünü tamamen kaldırdım, şu an Aygıt Yöneticisinde hoparlör "Nvidia Virtual Audio Device" olarak görünüyor, ses gelmesiyle ilgili bir sıkıntı yok ama DTS çalışmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı