Çözüldü Acer Nitro 5 GPU çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Astronomi_Delisi

Hectopat
İlk öncelikle herkese merhabalar. Birkaç ay önce almış olduğum Acer Nitro 5 AN515-42 laptop ve özellikleri:
AMD Radeon RX 560X.
AMD Radeon Vega 8 Graphics.
AMD Ryzen 5 2500U with Vega Mobile GFX.

Arkadaşlar bilgisayar ilk öncelikle tamamen günceldir. Sorunum şuki Acer Nitro sense oyun oynamazken GPU'yu görmüyor. Ancak normalde görmesi lazımmış sizce neden olabilir? Ayrıca bilgisayar çok fazla RAM kullanıyor. Sebebi bu olabilir mi?

Çözüm
Sorunu çözdüm. Fanları temizlettim ve sürücü güncellemesi yaptım. Ancak sizde aynı sorun hala devam ederse bir teknik servise götürün derim.
İlk öncelikle herkese merhabalar. Birkaç ay önce almış olduğum Acer Nitro 5 AN515-42 laptop ve özellikleri:
AMD Radeon RX 560X.
AMD Ryzen 5 2500U with Vega Mobile gfx.

Arkadaşlar bilgisayar ilk öncelikle tamamen günceldir. Sorunum şuki Acer Nitro sense oyun oynamazken GPU'yu görmüyor. Ancak normalde görmesi lazımmış sizce neden olabilir? Ayrıca bilgisayar çok fazla RAM kullanıyor. Sebebi bu olabilir mi?

RAM açık uygulamalar vb kullanır ekran kartınızın görmemesinin sebebi Radeon ayarlarından yapmamanız ayarları NVIDIA olsaydı hiç yapamazdınızz optimus teknolojisi yüzünden.

AMD Radeon RX 560X.
AMD Ryzen 5 2500U with Vega Mobile GFX.

kardeşim ilk önce o bilgisayarın işlemcisi su an piyasadaki çoğu işlemciden düşük seviyededir ve kim sana nitro sense te görünmesi gerek dedi hiç garantisine yolladın mı ? muhtemelen kartın arızalı ve ram kullamıda muhtemelen amd işlemcinin gömülü gpu sundan dolayıdır ve bu modelin ramı 8 gb dır ve bu yetersiz bir miktardır .

Yeni konular

Geri
Yukarı