Elektronik Acer Nitro 5 i7 12700H RTX 3060 24.299 TL

asus ram ddr5 olsada ekran kartı 115 w olarak görünüyor . Ekran kartı acerda 140 w.
işlemci konsuunda i7 12700h daha iyi diyorlar.
W olarak az olması bana daha iyi gibi geliyor.
Ekran, soğutma vs. olarak nasıllar acaba?
140 ve 115w arasında FPS çok az oynar ama daha az ısınır, ondan diyorum. Fan sesinden nefret ediyorum ama üniversite dolayısıyla bu bütçede bir laptop arıyorum.

140 ve 115W arasında FPS çok az oynar ama daha az ısınır, ondan diyorum. Fan sesinden nefret ediyorum ama üniversite dolayısıyla bu bütçede bir laptop arıyorum.

Watt miktarı arttıkça FPS artar. Ayrıca i7 12700H, R7 6800H'a nazaran çok daha güçlü bir işlemci. Biri 14/20 bi' CPU iken, diğeri 8/16 bi' CPU.

140 ve 115w arasında FPS çok az oynar ama daha az ısınır, ondan diyorum. Fan sesinden nefret ediyorum ama üniversite dolayısıyla bu bütçede bir laptop arıyorum.
Hayır hocam 140W en güçlü mobil 3060 kart özellikleri bakımından daha iyi MHZ olarak da önde, ayrıca ısınmayla da pek alakası yok markaya bağlı o Acer'in fazla ısınacağını sanmıyorum ama 1x 16GB DDR4 RAM var içinde dolayısıyla işlemciyi biraz zorlar o kadar.

Watt miktarı arttıkça FPS artar. Ayrıca i7 12700H, R7 6800H'a nazaran çok daha güçlü bir işlemci. Biri 14/20 bi' CPU iken, diğeri 8/16 bi' CPU.
Evet onu eklemeyi unutmuşum işlemci bakımından da çok çok önde.

Zaten ben de FPS çok az fark eder yazdım.
Yani 2 FPS için 10 derece fazla ısınmasına gerek yok, benim fikrim bu.
Ama işlemci bayağı fark ediyor anlaşılan, mümkünse 12700H'lı bir laptop alayım.
Peki HP Omen ve Victus kasaları nasıl?

Zaten ben de FPS çok az fark eder yazdım.
Yani 2 FPS için 10 derece fazla ısınmasına gerek yok, benim fikrim bu.
Ama işlemci bayağı fark ediyor anlaşılan, mümkünse 12700H'lı bir laptop alayım.
Peki HP Omen ve Victus kasaları nasıl?
Victus da ekranda sallanma sorunu oldugu ve teknik servisinden çok şikayet eden vardı.
Cihaz sahiplerine soruyorum BIOS upgrade yaptınız mı?
Çok anlamıyorum biosdan o yüzden bişe yapmadım

Victus da ekranda sallanma sorunu oldugu ve teknik servisinden çok şikayet eden vardı.

Çok anlamıyorum biosdan o yüzden bişe yapmadım
Ali abi çok iyi fayda sağladığını belirtti ayrıca bilmediğimden soruyorum başarılı bir upgrade garantiyi etkilemiyor değil mi acer tarafında çünkü kasa açmada bile garanti devre dışı kalıyor bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Ben 3 Yıldır, 3 ayrı Nitro 5 kullanıcısıyım. 2019-2020-2021(RGB)
3-5 ay kullanıp, ekipte ihtiyaç oldukça onu ekibe verip, ben kendim yenisini alıyorum.(Ruh hastasıyım :). )
15 Yıldır yazılımcılık yapıyorum. Pek çok laptop aldım.
Geçen yıl en son Asus TUF Dash F15 aldım. 1 ay kullanıp, personele verdim. Ben kendim yine eski Nitro'ma(2021 RGB) döndüm.
Asus'a göre ekran ve klavye de, soğutmada çok çok daha iyi. Fan sesi takıntılıyım.
Ama Asus'ta da dış kasa çok iyiydi. Nitro güzel plastik :).
Macbook Pro 2022(M1 Pro'mda var.) Ondan sonra elbette her PC donanımı çöp kalıyor.

HP CB-201-NK aldım. Tiksindim hanıma verdim yıllar önce. Tövbe HP almam.
Asus Bir daha Notebook almam. Diğer her şeyde alırım.

Hayatımda hayran kaldığım 2 Pc oldu.

1. 13 yıl önce kullandığım Lenovo G570
2. Nitro 5 AN515-54 (32 GB Ram, 1TB SSD)

Nitro 5'i kesinlikle al. Fan sesi yapmayan PC yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı