Acer Nitro 5 için güç planı ayarı

İşletim sistemi
Windows 10

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Vega 8, RX560X ekran kartı ve Ryzen 5 3550H işlemci var laptopta.
Oyunlarda 60 FPS üstü aldığım için ve 60 Hertz ekranı olduğu için oyunlarda V-Sync özelliğini açtım. 60 FPS'ye sabitledi ve neredeyse daha akıcı hissediyorum oyunları.
Windows'un güç planı ayarı bende hep dengeli seçeneğindeydi. Bazı kişiler oyunlara girerken yüksek performansa almamı söyledi. Fakat bilemedim ne yapacağımı o yüzden foruma soruyorum. Ben zaten FPS mi 60'a sabitlemişim yüksek performans yapmama gerek var mı?
Dengeliye nazaran yüksek performans daha mı çok ısıtır mı bilgisayarı?
Nitro sense diye uygulaması var laptopumun (Nitro 5 kullananlar bilir) uygulamada cool Boost diye bir ayar var açık kalmalı mı yoksa kapalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii "Yüksek Performans" her zaman daha yüksek FPS almanızı sağlar.
Daha fazla enerji tüketir lakin daha akıcı oyun deneyimi için açmanızı öneririm.
Dengeli modu oyun için yetersiz kalabilir.

Vega 8, RX560X ekran kartı ve Ryzen 5 3550H işlemci var laptopta.
Oyunlarda 60 FPS üstü aldığım için ve 60 Hertz ekranı olduğu için oyunlarda V-Sync özelliğini açtım. 60 FPS'ye sabitledi ve neredeyse daha akıcı hissediyorum oyunları.
Windows'un güç planı ayarı bende hep dengeli seçeneğindeydi. Bazı kişiler oyunlara girerken yüksek performansa almamı söyledi. Fakat bilemedim ne yapacağımı o yüzden foruma soruyorum. Ben zaten FPS mi 60'a sabitlemişim yüksek performans yapmama gerek var mı?
Dengeliye nazaran yüksek performans daha mı çok ısıtır mı bilgisayarı?
Nitro sense diye uygulaması var laptopumun (Nitro 5 kullananlar bilir) uygulamada cool Boost diye bir ayar var açık kalmalı mı yoksa kapalı mı?
Kendim denemiştim, hiçbir işe yaramamıştı o profil ayarlama olayı. RTX3060'tı bir de.

Cool Boost Acer'ın geliştirmiş olduğu bir soğutma sistemi. Maksimum seviyede döndürüyor fanları. Eğer bilgisayarınızın fazla ısındığını düşünüyorsanız aktif edebilirsiniz oyunlara girerken.

Rekabetçi oyunlar V-Sync açmanızı önermem, gecikme yaşatır, hikayeli oyunlarda kullanabilirsiniz.
Ayrıca cool Boost seçeneği açık kalsın.
V-Sync ekrandaki yırtılmaları engeller o yüzden daha akıcı gözüküyor.
Çok teşekkür ederim ::))
Kendim denemiştim, hiçbir işe yaramamıştı o profil ayarlama olayı. RTX3060'tı bir de.

Cool Boost Acer'ın geliştirmiş olduğu bir soğutma sistemi. Maksimum seviyede döndürüyor fanları. Eğer bilgisayarınızın fazla ısındığını düşünüyorsanız aktif edebilirsiniz oyunlara girerken.
Çok teşekkür ederim
Tabii "Yüksek Performans" her zaman daha yüksek FPS almanızı sağlar.
Daha fazla enerji tüketir lakin daha akıcı oyun deneyimi için açmanızı öneririm.
Dengeli modu oyun için yetersiz kalabilir.
Çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı