Acer Nitro 5 kısa devre yaptı

Oppenheiimer

Decapat
Arkadaşlar laptopun arkasını temizlemek için açarken vida fan borusunun altında bir devreye düştü ve kısa devre yaptı, laptopu kapadım. Şarj aletini çekmiştim ama sanırsam laptop tam kapanmamış, o yüzden yapmış olur. Sizce ne hasar görmüştür, büyük bir şey hasar görmüş müdür? Pazartesi servise yollayacağım. Şu an laptop açılmıyor, şarja takınca şarj ışığı bile yanmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar laptopun arkasını temizlemek için açarken vida fan borusunun altında bir devreye düştü ve kısa devre yaptı, laptopu kapadım. Şarj aletini çekmiştim ama sanırsam laptop tam kapanmamış, o yüzden yapmış olur. Sizce ne hasar görmüştür, büyük bir şey hasar görmüş müdür? Pazartesi servise yollayacağım. Şu an laptop açılmıyor, şarja takınca şarj ışığı bile yanmıyor.

Sigortası atmıştır. Günümüzde elektronik cihazlara santim başına sigorta koyuyorlar(!) şaka bir yana, dediğim gibi sigorta atmıştır içiniz rahat olsun.
Laptop açıkken içini temizlemek için arka kapağını mı açtın?

Konuyu okusaydınız keşke.

Laptop açıkken içini temizlemek için arka kapağını mı açtın?
Açıkken değil kapattım, kapağını da indirdim, kapat dedikten sonra çok dikkat etmedim, o yüzden kapanmamış olabilir dedim emin değilim, ufak bir kıvılcım çıktı bu arada bi de.
Sigortası atmıştır. Günümüzde elektronik cihazlara santim başına sigorta koyuyorlar(!) şaka bir yana, dediğim gibi sigorta atmıştır içiniz rahat olsun.

Konuyu okusaydınız keşke.

Gerçekten öyle bir şey varımdır, 2019 model laptop, şarj aletini takınca şarj ışığı bile yanmıyor, öyle bir şeyse yapabileceğim bir şey var mı?

Laptoplarda işlem yaparken, bataryayı çekmelisiniz. ŞArja takılı olması ile bir farkı yok. En standart prosedürdür bu.

Cihazda yanık kokusu var mı? Yoksa açmayı deneyin, açılmazsa servise gönderirsiniz. Tutuşunca buraya gelmenin bir faydası yok deneyip göremlisiniz.
Batarya pili içinde gömülü daha önce defalarca açıp kapsdığım için bir sıkıntı olacağını düşünmedim. Bundan sonra dikkat ederim.
Yanık kokusu yok şu an ufak bi kıvılcım çıktı sadece, denedim açılmadı, güç 0 şuan prizde de 0 hiç bir şekilde güç almıyor. Bilgisayarcı sordum direnç yanmıştır ya da anakarta bağlı bir şey yanmıştır dedi. Servise pazartesi yollayacağım zaten. Sadece fikir almak için yazdım buraya tutuşmakla alakası yok.

Batarya pili içinde gömülü daha önce defalarca açıp kapsdığım için bir sıkıntı olacağını düşünmedim. Bundan sonra dikkat ederim.
Yanık kokusu yok şu an ufak bi kıvılcım çıktı sadece, denedim açılmadı, güç 0 şuan prizde de 0 hiç bir şekilde güç almıyor. Bilgisayarcı sordum direnç yanmıştır ya da anakarta bağlı bir şey yanmıştır dedi. Servise pazartesi yollayacağım zaten. Sadece fikir almak için yazdım buraya tutuşmakla alakası yok.

Hocam siz umun da çöpe atmak zorunda kalmayın onu, kıvılcım çıktı diyorsunuz. İşlemci, çipset veya ekran kartı yanmamış olsun. Servis muhtemelen kullanıcı hasarı diyecek ve yarı parasını size kilitleyecek cihazın.

Geri
Yukarı