Acer Nitro 5 laptop bileşenlerini masaüstüne aktarma

cyLeX9

Picopat
Daha fazla  
Benim bir Laptop'um vardı (Acer Nitro 5). Daha yeni almıştım fakat bozuldu. Garantiye gönderdik içine sıvı girmiş dediler. Şu an kendime düşük bir masaüstü topladım. Laptop şu an benim elimde. Onun içindeki HDD, işlemci vs. gibi şeyleri masaüstü bilgisayarıma aktarabilir miyim? Çünkü laptop un içinde i7 var, 1TB HDD var.

HDD aktarırsın. Belki dönüştürücü ile de Ram aktarabilirsiniz ama pek sağlıklı olmaz. İşlemcinize, ekran kartınıza geçmiş olsun deyin.

HDD aktarılabilir. RAM'i de dönüştürücü ile aktarabilirsin ama pek önermiyoruz. İşlemci büyük ihtimal BGA soket olduğu için aktarılamaz. Ki BGA olmasa bile yine aktarılamaz.

Peki içine sıvı girmişti HDD zarar görmüş müdür masaüstü bilgisayarıma da zarar vermesini istemem.

Laptop olduğu için işlemci aktarılamaz. Komple; matherboard, display, klavye bileşenlerini eliniz yatkınsa bu işlere, onlar da değerlendirilebilir.

Tüketici hakları hakem heyetini başvurduğumuz için hiç içini açmadım o yüzden bilmiyorum gerçekten.

Düğmesine bastığınızda neresinden HDD sesi geliyorsa disk hemen oradadır. Fan sesinden HDD sesini ayırt edebilirsiniz diye düşünüyorum. Bir düğmesine basıp (eğer açılıyorsa, ekran gelmesine gerek yok) neresinden HDD sesi geldiğini söyler misiniz? İnşallah duman çıkmaz.

Geri
Yukarı