Çözüldü Acer Nitro 5 laptop RAM HDD yükseltmesi garanti etkiler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yusufegekaya0

Decapat
Yer
Karabük/Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-57
İşletim Sistemi: Windows 11 Home 64 Bit
İşlemci: İ511400H
Ekran Kartı: GTX 1650Tİ
Ram: 16 Gb 8X2
Ssd 1: Micron 512 Gb Ssd
Ssd 2: Kioxia Exceria G2 1Tb Ssd
Mouse: Logitech G102
MousePad: SteelSeries QCK Medium
Kulaklık: Apple 3.5 Mm Earpods
Meslek
Öğrenci / İçerik Üreticisi
Merhaba arkadaşlar. Acer Nitro 5 laptopum var yeni aldım 2 günlük cihaz cihaza RAM HDD upgrade yapacağım. Acaba garantisi etkilenir mi teşekkürler.

Çözüm
RAM ve SSD upgrade, ürünü bozmadığınız sürece garantiden çıkarmaz Acer markalı ürünlerde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende Acer Nitro AN515-44 var ben garantiyi aradığımda geçen yıl açarsanız garantiden çıkar dendi yolladım onlar taktı. Acer'i arayıp sorun bence model numarasına göre kendileri söylüyor. Böyle basit bir işlem için neden garantiden çıkıyorsa...

RAM ve SSD upgrade, ürünü bozmadığınız sürece garantiden çıkarmaz Acer markalı ürünlerde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Ben Acer'i aradım çıkar dediler birden fazla müşteri temsilcisi, daha yeni ASUS cihazım için aradım ASUS'ta aynısını dedi. Model numarası sorup ona göre kendileri söylüyor. Üst modellerde çıkmıyor dediler. Bana da saçma ama müşteri temsilcisi böyle diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst modele özel olup alt modele garantiden çıkarma durumu olduğunu sanmam, müşteri hizmetleri de eski bilgiye sahip olabilir.

Üst modele özel olup alt modele garantiden çıkarma durumu olduğunu sanmam, müşteri hizmetleri de eski bilgiye sahip olabilir.

3 kere arayıp farklı temsilcilerden öğrenmiştim. Bunu sorma nedenim ASUS zenbook var elimde bu hafta cihaz için aradım yetkili servisini. Model numarası isteyip açarsanız garantiden çıkar dediler daha 1 hafta olmuyor 2 kere farklı temsilcileri aradım. SSD değiştirmem lazım.

Ama kutudan HDD için kablo ve vidalar çıkıyor garanti değişimde bozulsa bunları koymazlardı bence. Bende Acer müşteri hizmetlerini aramıştım geçenlerde, bozmaz demişlerdi ama.

Ama kutudan HDD için kablo ve vidalar çıkıyor garanti değişimde bozulsa bunları koymazlardı bence. Bende Acer müşteri hizmetlerini aramıştım geçenlerde, bozmaz demişlerdi ama.
Arayıp sorun bencede çıkması mantıksız ama ben aradığımda öyle dönüş aldım. Model numarası ne bu arada ?

Öncelikle merhaba arkadaşlar bugün 3 tane müşteri temsilcisi ile ve Acer ile mailleşme yolu ile RAM ve HDD SSD upgrade ürünü garanti dışı bırkarmı diye sordum ve hepside palstik kasa ve anakarta zarar gelmedikçe garanti kapsamından çıkmaz dedi.
Bu da mail ile iletilen bilgi.
Yaani kendiniz kasaya zarar vermediğiniz sürece cihaza RAM HDD SSD takabilisiniz.

1685372069745.png

Geri
Yukarı