Acer Nitro 5 LoL Performansı ve sıcaklık değerleri normal mi?

Cihaz maksimum performans modunda buna yakın değerlere ulaşıyor. Dengeli modda ise çok daha farklı, düşük değerlerde kalıyor. Oyundan bağımsız turbosunu açınca değerler uçuyor. Tasarruf modunda ise 41 derece en düşük gördüğüm genelde o civarda seyrediyor.

Turbo Boost genel anlamda açıkken de aşırı yüksek değerlerde seyrediyor. 90 devamlı bir değer değil 80 bandında takılıyor fan hızı arttığı için.
Ek olarak ben de tam emin olmamakla beraber internette 2 RAM slotunun olduğunu gördüm Acer forumunda. Yeni modellerde değişmediyse sanırım 2 slotlu 32 GB kadar destekliyor.

Önemli olan nokta 4 sene boyunca idare edeceğine dair olan soru işareti. i5 6. nesil işlemci GTX960'lı 8 GB RAM'li bilgisayarın tanıdığımızı mezun olduktan 2 sene sonra yani Total'de 6 senedir idare ettiğini biliyorum. Haliyle tam randıman alamıyor artık o ama bu cihaz en azından okul projeleri gibi durumlarda fazlasıyla iş görür diye ümit ediyorum. Isınma gibi bir şeye de rastlamadım MSI cihaz LoL'de 70 derece GPU 60 derece CPU ile çalışıyor genelde. Bunda GPU 50 derecede.
Beni tam bu nokta karıştırıyor çünkü MSI cihaz her zaman Turbo modu açık çalışıyor boştaki sıcaklığı 40-50 derece ama Acer'ı yeni aldım ve turbosunu açınca 70 derece altına düşmeyen CPU kafa kurcalıyor yazılım kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum.

Hocam markadan markaya göre de değişir. Eğer dengeli modda 80 dereceyse dengeli moda alın öyle kullanın. Zaten Intel'lerde ısınma normaldir Intel'in kabul ettiği sıcaklık değeri ise 97'dir. Eğer çok rahatsız oluyorsanız soğutucu öneririm ama MSI ile de Acer'i karıştırmayın. Bende MSI Alpha 15 var LoL'de 55 dereceye kadar çıkıyor fan ayarları Auto'dayken... Markadan markaya göre değişir ama genelde 80 derece yüksek sıcaklık kabul edilmez.

Hocam markadan markaya göre de değişir. Eğer dengeli modda 80 dereceyse dengeli moda alın öyle kullanın. Zaten Intel'lerde ısınma normaldir Intel'in kabul ettiği sıcaklık değeri ise 97'dir. Eğer çok rahatsız oluyorsanız soğutucu öneririm ama MSI ile de Acer'i karıştırmayın. Bende MSI Alpha 15 var LoL'de 55 dereceye kadar çıkıyor fan ayarları Auto'dayken... Markadan markaya göre değişir ama genelde 80 derece yüksek sıcaklık kabul edilmez.
teşekkür ederim, dengeli mod bugün gayet stabil ve düşük değerde çalışıyor. İçim rahatladı :D

Yeni konular

Geri
Yukarı