Acer Nitro 5 prizden çıkarınca 98'e düşüyor geri prize takınca düzeliyor

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar başlıkta dediğim gibi laptopumda prizden çıkarınca pil 98'e düşüyor geri takınca düzeliyor.
Acer Nitro5.
Laptopta böyle bir sorunum yoktu. 1 yıllık cihaz en fazla 2-3 gündür var bu sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
%2 veya %5 lik kısmını cihaz batarya ömrü açısından tam doldurmuyor. Hatta sistem üreticisinin bir yazılımında bu dolumu daha aşağılara çekebiliyorsunuz.
Teşekkür ederim hocam yani kötü bir durum yok demi?
Hocam cihazda batarya ömrü korunması için tamamen doldurmuyor. %1 2 lik bir kısımda bilerek boşluk bırakıyorlar diye biliyorum. Normal bir durumdur.
Teşekkür ederim hocam içim rahatladı

Rica ederim hocam normal bir durumdur. Merak etmenize gerek yok bu arada cihazın performansı nasıl acaba. Aynısından almayı düşünüyorum da.
Hocam ben gerçekten çok memnunum :) Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz ama her laptop gibi 6-7 ayda bir fan temizliği 1.5 yılda bir kaliteli bir macun yenilemesi lazım :) Çok performanslı kullanırsınız öyle.

Batarya kaybı yüksek olabilir. Şarjdan çıkarınca voltaj düşüyordur ve bu da yüzdeyi düşürüyordur. Pil göstergeleri voltaj ile çalışır. Aradan bir hücre bile zayıflasa, voltaj düşeceği için kapasite de düşer.

Teşekkür ederim hocam. Teknik servise gönderirim temizlik için.
Hocam bende gönderecektim fakat aldığımız yer dedi ki pandemi nedeniyle temizliğe bile gönderseniz şu anda 2 aydan aşağıya dönmez dedi. Fan temizliği yapmak garanti bozmuyor
Teşekkür ederim hocam. Teknik servise gönderirim temizlik için.
Hocam aldığım soruna şimdi baktım. Prizde 100 fişi çıkardım laptoptan direk 97 oldu ve parlaklık düştü ardından yine taktım ve direkt 100 oldu :D
%2 veya %5 lik kısmını cihaz batarya ömrü açısından tam doldurmuyor. Hatta sistem üreticisinin bir yazılımında bu dolumu daha aşağılara çekebiliyorsunuz.
Hocam bende böyle bir sorun yoktu eskiden :(
Hocam çözdüm yüksek performans seçeneğine aldım laptopu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı