Acer Nitro 5 RAM önerisi

EFED_3

Centipat
Daha fazla  
Laptopta tek kanal 8 GB DDR5(4800MHz) bellek.
Var ben bunu çikartıp yukseltmek istiyorum birkaç tane arastirdim buna ek olarak ne alabilirim?

Bellek-1(Crucial) 16 GB DDR5 4800MHz'den 2 tanemi yoksa.

Bellek-2 (Corsair) 16 GB DDR5 4800MHz yine 2tane.

Bellek-3 (Crucial) 16x2 32 GB kit 5600MHz.

Sizde takılı olan RAM belleğin teknik değerlerini araştırdınız mı? Uyuşması için bu değerlere uygun RAM takılmalı gerekli. Ben olsam bellek 2 alırdım.

Laptopun tam modeli nedir? AMD işlemcili Nitro modeli galiba. 6800H olsa bile veya 6600H DDR5 tarafında en fazla 4800MHz destekliyor. Fazla para vermeye gerek yok. 2 tane alacağınız için içindeki RAM'in pek bir önemi yok eğer dedeğiniz gibi ise, DDR5, CL 40, 4800MHz. Herkes neye göre 2 diyor anlamışta değilim. Birinci sıradan olan Crucial olandan 2 adet alıp geçebilirsiniz. Yine de Memory ve SPD sekmesini eklemeniz iyi olur konuya.

Laptopta tek kanal 8 GB DDR5(4800MHz) bellek.
Var ben bunu çikartıp yukseltmek istiyorum birkaç tane arastirdim buna ek olarak ne alabilirim?

Bellek-1(Crucial) 16 GB DDR5 4800MHz'den 2 tanemi yoksa.

Bellek-2 (Corsair) 16 GB DDR5 4800MHz yine 2tane.

Bellek-3 (Crucial) 16x2 32 GB kit 5600MHz.

Laptop destekliyorsa bellek 3 tabii ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek 2 almak daha mantıklı çünkü bilgisayarda takılı olan RAM'e uyan en iyi seçenek o.

Sizde takılı olan RAM belleğin teknik değerlerini araştırdınız mı? Uyuşması için bu değerlere uygun RAM takılmalı gerekli. Ben olsam bellek 2 alırdım.

Komple cikaracagim, eskiyide 32 yapmak istiyorum.

Laptopun tam modeli nedir? AMD işlemcili Nitro modeli galiba. 6800H olsa bile veya 6600H DDR5 tarafında en fazla 4800MHz destekliyor. Fazla para vermeye gerek yok. 2 tane alacağınız için içindeki RAM'in pek bir önemi yok eğer dedeğiniz gibi ise, DDR5, CL 40, 4800MHz. Herkes neye göre 2 diyor anlamışta değilim. Birinci sıradan olan Crucial olandan 2 adet alıp geçebilirsiniz. Yine de Memory ve SPD sekmesini eklemeniz iyi olur konuya.

Teşekkürler, bende o MHz degerine takilmistim. Cevabimi aldim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı