Acer Nitro 5 Realtek ses sürücüsü kurunca ses gidiyor

EXmust

Centipat
Merhaba Acer Nitro 5 kullanmaktayım 1-2 gün önce bir sıkıntı yoktu fakat güncelleme falan geldi güncelledim ve bir gün sonra laptoptan ses gelmediğini fark ettim. Bluetooth kulaklık kullanıyorum ses geliyor sıkıntı yok ama laptoptan ses gelmiyordu. Araştırma yaptım her şeyi denedim sürücüleri kaldırdım tekrar yükledim falan bir türlü olmadı, en son son DDU ile ses sürücüsünü kaldırdım (Realtek) ve yeniden başlattım düzeldi ama ses sürücüsünü tekrar kurduğumda ses tekrar gidiyor. Bunun sebebini bilen var mı? Şimdiden teşekkürler. 🙏

Realtek ses sürücüsü güncellemesi 2 adımlı gerçekleşir. 1. adımda mevcut sürücü kaldırılıp bilgisayar yeniden başlatılır, 2. adımda da bilgisayar açılınca ekrana tekrardan setup gelir ve o setup ile mevcut sürücü kurulup bilgisayar yine yeniden başlatılır.

Sen 1. adımda yeniden başlatıldıktan sonrasını gerçekleştirmezsen bilgisayarda herhangi bir ses sürücüsü bulunmaz. Bundan ötürü de ses alamazsın. Eğer bilgisayar yeniden başladıktan sonra ekrana setup gelmiyorsa kendin manuel olarak çalıştırıp tekrardan kurulum yapmalısın.

Realtek ses sürücüsü güncellemesi 2 adımlı gerçekleşir. 1. adımda mevcut sürücü kaldırılıp bilgisayar yeniden başlatılır, 2. adımda da bilgisayar açılınca ekrana tekrardan setup gelir ve o setup ile mevcut sürücü kurulup bilgisayar yine yeniden başlatılır.

Sen 1. adımda yeniden başlatıldıktan sonrasını gerçekleştirmezsen bilgisayarda herhangi bir ses sürücüsü bulunmaz. Bundan ötürü de ses alamazsın. Eğer bilgisayar yeniden başladıktan sonra ekrana setup gelmiyorsa kendin manuel olarak çalıştırıp tekrardan kurulum yapmalısın.

Bilgisayar yeniden başladıktan sonra kurulum gelmiyor ben manuel olarak kuruyorum kurduktan sonra eskisine dönüyor yani ses gelmiyor hocam.

Anladım. Genelde Realtek ses kurulumu dediğim şekilde gerçekleşmekte fakat sendeki durum farklı olmuş nedense.

Bunun dışında Realtek'in uygulamasından kontrol ediyor musun ses düzeyi gibi ayarları? Ayrıca DDU kullanırken en aşağılardaki "Windows bir aygıt için bir sürücü aradığında..." seçeneğini işaretliyor musun? İşaretlemiyorsan işaretleyip tekrardan denemeni öneririm.

Anladım. Genelde Realtek ses kurulumu dediğim şekilde gerçekleşmekte fakat sendeki durum farklı olmuş nedense.

Bunun dışında Realtek'in uygulamasından kontrol ediyor musun ses düzeyi gibi ayarları? Ayrıca DDU kullanırken en aşağılardaki "Windows bir aygıt için bir sürücü aradığında..." seçeneğini işaretliyor musun? İşaretlemiyorsan işaretleyip tekrardan denemeni öneririm.

Realtek uygulaması yok kontrol edeceğim DDU da direk temizledim seçenek falan tıklamadım deneyeceğim tekrar yazarım eyvallah yardımcı olduğun için.

Geri
Yukarı