Acer Nitro 5 (RTX 3050) vs Lenovo Ideapad Gaming 3 (RTX 3050 Ti)

Broness

Hectopat
Herkese merhaba,

Normalde masaüstüm var ancak işe başlayacağım için aile evine hafta sonu ve belki hafta içi 1-2 gün uğrayacağım. Bu yüzden hem işlerimi uzaktan halletmek hem de kaldığım yerde oyun ihtiyacımı karşılamak için laptop almaya karar verdim. İşimden dolayı yoğun şekilde oyun oynayamayacağımı da belirteyim. Şu iki model arasında kaldım.

Eğer Lenovo olanı alırsam RAM takviyesi yaparım. Acer zaten 16 GB RAM ile geliyor ama maalesef çift kanal değil. Ayrıca Lenovo modelinin ekran kartı da 3050 Ti. Normalde hiç düşünmeden Lenovo alırdım fakat forumda adaptör yetersizliğinden bahsedilmiş. Bu mevzu kafamı çok kurcalıyor. Dolayısıyla sizlere danışmak istedim. Sizce hangi modeli almalıyım?

Laptopun bileşenleri haricinde kasası, sarjı (gaming laptoplardan çok süre beklemiyorum zaten), dayanıklılığı da önemli elbette. Çok fark var mıdır bilmiyorum ancak sürekli yazı yazdığım için klavyenin hissiyatı da önemli, kullanan arkadaşlar bu husus ile alakalı ayrıca yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM çift kanal değilse zaten performansı 8x2 kadar olamaz üstene birisinde Ti ekran kartı var. Ben Lenovo'yu tercih ederdim adaptör meselesine gelirsek teknoloji şans işidir belki onunkinde hata vardır.

RAM çift kanal değilse zaten performansı 8x2 kadar olamaz üstene birisinde Ti ekran kartı var. Ben Lenovo'yu tercih ederdim adaptör meselesine gelirsek teknoloji şans işidir belki onunkinde hata vardır.

Okuduğum kadarıyla adaptörün watt değeri laptopu tam anlamıyla besleyemiyor. Laptop sarj durumunda olsa dahi pili azalıyormuş. Forumda bir arkadaş servise göndermiş ve 170 watt adaptör vermişler. Fakat bu prosedürün herkeste aynı olup olmayacağı belirsiz. İkilemde kalma sebebim de bu açıkçası.

fazla oyun oynamiyacaksaniz sizi okadar baymaz adaptör sorunu bence lenevo alabilirsiniz kafam rahat olsun derseniz acer tabiki
O arkadasinki şans bence daha onceden forumda birisi yasamisti vermemislerdi diye hatirliyorum belki sorun herkes tarafindan bilindiği icin artik vermeye başlamışlardır.

fazla oyun oynamiyacaksaniz sizi okadar baymaz adaptör sorunu bence lenevo alabilirsiniz kafam rahat olsun derseniz acer tabiki
O arkadasinki şans bence daha onceden forumda birisi yasamisti vermemislerdi diye hatirliyorum belki sorun herkes tarafindan bilindiği icin artik vermeye başlamışlardır.

Cevabın için teşekkürler. Peki ne kadarlık kullanımda pilde ne kadar azalma oluyor sayısal olarak bilgin var mı? Senin de söylediğin gibi uzun süreler oynamayacağım için belki de çok etkilemez.

Bir de bu pildeki azalma sorunu, bilgisayarda başka sorunlara yol açar mı ileride?

Cevabın için teşekkürler. Peki ne kadarlık kullanımda pilde ne kadar azalma oluyor sayısal olarak bilgin var mı? Senin de söylediğin gibi uzun süreler oynamayacağım için belki de çok etkilemez.

Bir de bu pildeki azalma sorunu, bilgisayarda başka sorunlara yol açar mı ileride?

Bir arkadaş RDR 2 oynarken yuzde 7sarjinin gittigini soylemisti 3050 Ti modelini kullanan biri 8 GB RAM daha eklerseniz daha fazla gider diye düşünürsek bence saatte yuzde 10falan gidebilir. Baska sorun yaratacağını düşünmüyorum ama yaratiyorsa beni de bilgilendirirlerse sevinirim.

700 t fazla verip adaptör alabilirsiniz adaptör bozuk olarak gelmiyor sadece gücü yetmiyor yani teknik bir sorundan ziyade donanım eksikliğiyle alakalı adaptör sorunu

Yeni konular

Geri
Yukarı