Acer Nitro 5 Sıcaklık değerleri normal mi?

FurkaM

Hectopat
Daha fazla  
Selam,

i7 12700H.
RTX 3060.
16 GB RAM(tek slot)

Laptopu bir iki gün önce aldım ve 30 dakikaya yakın oyun oynarken ki sıcaklık değerlerini altta paylaştım. Max 91 dereceleri görüyor CPU. Sizce değerler normal midir? Yoksa bir sıkıntı var mı?

Dosya Ekleri

• ab.png
    ab.png
    256,7 KB · Görüntüleme: 74
Hocam aynı kasa mevcut bende de eğer sesten rahatsız olmuyorsanız fanları performans moduna alırsanız 75 dereceleri geçmiyor.

Selam,

i7 12700H.
RTX 3060.
16 GB RAM(tek slot)

Laptopu bir iki gün önce aldım ve 30 dakikaya yakın oyun oynarken ki sıcaklık değerlerini altta paylaştım. Max 91 dereceleri görüyor CPU. Sizce değerler normal midir? Yoksa bir sıkıntı var mı?
Gayet iyi.

Hocam aynı kasa mevcut bende de eğer sesten rahatsız olmuyorsanız fanları performans moduna alırsanız 75 dereceleri geçmiyor.

Hocam fanlar şu an oto modda ama o bile oyunda yine ses yapıyor. Max performansa aldığımda daha fazla bir ses yapıyor ve korkutuyor beni fanlara zarar verecekmişim gibi hissettiriyor.

Hocam fanlar şu an oto modda ama o bile oyunda yine ses yapıyor. Max performansa aldığımda daha fazla bir ses yapıyor ve korkutuyor beni fanlara zarar verecekmişim gibi hissettiriyor.
Hocam fan sesi normal her laptopta var. Daracık kasalar da kendilerini soğutmaya çalışıyor parçalar.

Sizin gibi birisi 12. nesil işlemcili bir Acer için sıcaklık değerleri normal mi diye sormuştu. Oradaki kişiler 12. nesil işlemcinin kuvvetli olduğu için daha fazla ısındığını bunun normal olduğunu söylemişlerdi. Bende Nitro R5 5600-RTX3050'li versiyon var 2-3 saatlik oyun performansında 80-87 derece arası gidip geliyor. ( fan kontrolü: Otomatikte fan modu: Performansta)
Daha fazla soğutma seçeneği var mı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı