Acer Nitro 5 sıcaklık değerleri normal mi?

Xipnixx

Hectopat
Merhabalar Acer Nitro 5 laptopum var. 1.5 yıl önce aldım ve işlemci oyunlarda 95 dereceye kadar çıkıyor. Ekran kartı 80-95 derece. Bu değerler laptop için normal mi? Sadece termal macun değişmek yeterli olur mu?
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050.
İşlemci: Intel Core i7 7700 HQ 2.80 GHz.
RAM: 12 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar Acer Nitro 5 laptopum var. 1.5 yıl önce aldım ve işlemci oyunlarda 95 dereceye kadar çıkıyor. Ekran kartı 80-95 derece. Bu değerler laptop için normal mi? Sadece termal macun değişmek yeterli olur mu?
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050.
İşlemci: Intel Core i7 7700 HQ 2.80 GHz.
RAM: 12 GB RAM.
Termal macununu değiştirin fanlar vs kısacası heryerini temizleyin.

Zaten laptop soğutucum var her oyunda aynı 5-6 derece falan fark oluyor Far Cry 5 ve Gta 5 de genelde 90 derece oluyor lolde 85-90 arası oluyor

Kesinlikle termal macunun yenilemek zorundasın. Laptopun kenarlarında birer karış boşluk olsun. Fanları temizle ve anladığım kadarıyla hala garantisi var. Ekran kartı fanına bir baktır.

Kesinlikle termal macunun yenilemek zorundasın. Laptopun kenarlarında birer karış boşluk olsun. Fanları temizle ve anladığım kadarıyla hala garantisi var. Ekran kartı fanına bir baktır.
Yazılımsal olarak yapabileceğim bir şey var mı ?
Birde şuan termal macunu değiştiremem 1 ay falan var garantisinin bitmesine servisede gönderemem corona olaylarından dolayı 1 ay böyle idare etsem laptopa fazla zarar gelir mi ?

Son düzenleme:
Yazılımsal olarak yapabileceğim bir şey var mı ?
Birde şuan termal macunu değiştiremem 1 ay falan var garantisinin bitmesine servisede gönderemem corona olaylarından dolayı 1 ay böyle idare etsem laptopa fazla zarar gelir mi ?

Fazla zorlarsan evet gelir. Daha önce benim laptopun fanı erimişti. Garanti süresi bitmeden yollamanı tavsiye ederim.

Şuanda Far Cry 5 e bir gireyim dedim daha girer girmez CPU 95 dereceye kadar çıktı üstelik daha menüdeyken,en mantıklısı servise göndermek ama galiba onlarında geri gönderme süresi 20 gün falan buluyor.

Geri
Yukarı